Учитель з Бужанки судитиметься зі школою за відсторонення

У Бужанській сільській школі Звенигородської громади Черкаської області невакцинований учитель подав до суду на директорку школи, вимагаючи визнати її наказ про відсторонення від роботи незаконним.

Вчителю фізкультури Олексію Галкіну 8 листопада вручили наказ про відсторонення від роботи. Він відмовився вакцинуватися. Попри відсторонення вчитель щодня ходить до спортзалу. Його уроки заміняють іншими предметами.

– 8 листопада я отримав наказ про відсторонення. Зрозумійте мене правильно: я не є переконаним антиваксером, але проти порушення закону. Сварок і скандалів немає. На роботу до спортивного залу продовжую ходити. Я працюю з дітьми з 1996 року. З 2003 року – в Бужанській школі. Вважаю, що мене відсторонили незаконно. Думки членів моєї родини щодо цієї  ситуації розділилися. Хай би як, але завтра-післязавтра я зберу всі документи й подам до суду. Думаю, що виграю його легко, – впевнений Олексій Галкін

Директор Бужанської школи Олена Німець стверджує, що досі не мала жодного конфлікту з відстороненим учителем.

Подавати до суду – право Олексія Анатолійовича. Я нічого незаконного не робила. 3 листопада попередила всіх про майбутнє відсторонення. Платити штраф за невідсторонених учителів не хочу. На період відсторонення працюватиме інша людина, яка пройшла повний курс вакцинації. Триває освітній процес і його не можна зупиняти. У нас була ще одна невакцинована вчителька, яка розрахувалася. Її релігійні переконання не дозволяють їй вакцинуватися. Щодо подальшої співпраці з Галкіним я спокійна: мене призначила сюди територіальна громада і я маю намір відпрацювати контракт, – каже Олена Німець.

В управлінні освіти й науки Черкаської ОДА кажуть, що при відстороненні керуються постановою Кабінету міністрів.

– Є постанова Кабінету Міністрів №10-92, якою керуються директори шкіл. Ми, як представники влади в освітянській галузі, маємо контролювати її виконання.  Якщо не порушена процедура,  директорам нічого боятися. Це не їхня забаганка, а вимога уряду», – розповідає заступник начальника управління освіти й науки Черкаської ОДА Оксана Сімушіна.