Учителі в Тарасівці залишилися без дітей і без майна

Семеро учителів Тарасівської школи Звенигородського району продовжують ходити на роботу. Школа залишилася без майна і без учнів. На що сподіваються педагоги – невідомо.

– Усе почалося в 2018 році, – розповідає сільський голова Шевченкового Сергій Смалько. – За неправильне оформлення на роботу однієї з працівників на школу було накладено штраф – 111 тисяч гривень. Навчальний заклад  його не оскаржив і не сплатив. А вже в січні 2019 року майно школи арештували. Тоді ж ми написали першого листа. Просили депутатів районної ради розібратися з ситуацією й вирішити всі спірні питання. Наводили аргументи – йде адміністративна реформа, не буде району, не буде відділу освіти й не буде кому займатися цією проблемою. Однак нічого не вирішувалося. Зрештою, дивлячись на таку ситуацію, ми попросили передати нам майно школи без юридичної особи. У січні цього року нам передали майно, на базі якого ми створили філію тарасівської школи. З усіх 29 учнів в селі залишилося 14 учнів 1-4 класів. Тобто школа стала 1 ступеню. Саме вони ходять до школи. Старшокласників возить шкільний автобус у школу села Шевченкове. В старій школі на 29 учнів було 23 працівники. Навчання одного обходилося державі в 107 тисяч гривень.

З 23 працівників у новостворену філію взяли молодих педагогів, та тих, хто живе в селі. Ще семеро відмовилися  писати заяву.

– З них 5 пенсіонерів та двоє вчителів доїзжаючих, – каже Смалько. – Одна в декретній відпустці. Ще один мав у Тарасівці півставки, а ми йому пропонували ставку в іншому місці. Спочатку погодилися до нового року написати заяви. Однак потім передумали й відмовилися. Починаючи з січня ходять на роботу, відмічаються в журналі. Однак обліку їхньої роботи жодна бухгалтерія не веде.  Зараз район надумався і сплатив штраф, який висів із 2018 року. Тепер настійливо радить нам забрати юридичну особу й цих людей. Але як їм нараховувати зарплату? На основі яких документів? Хто скаже, є там заборгованість чи нема? Чому я повинен брати вирішення цієї проблеми на себе й на громаду? Чого маю розраховуватися за чиїсь помилки й нехлюйство?

Найближчими днями у Звенигородці проведуть нову нараду, на якій намагатимуться вирішити ситуацію довкола Тарасівської школи.