Ударили по бездоріжжю

У міській архітектурі обіцяють: ремонтні роботи проводитимуть швидко та злагоджено, намагаючись завдати якомога менше незручностей городянам. Магістральна вулиця не перекриватиметься, громадський транспорт працюватиме у звичному режимі, а до морозів підрядник має укласти нижній та вирівнювальний шар дорожнього покриття, залишивши Сумгаїтську проїзною у зимовий період року.

Минулого тижня в Черкасах розпочали капітальний ремонт Сумгаїтської

Минулого тижня в Черкасах розпочали капітальний ремонт Сумгаїтської

 

Роботи ведуться одразу в декількох місцях та напрямках – знімають бордюри, старе покриття. Городяни радіють і зізнаються, готові терпіти будь-які незручності тільки б Сумгаїтську нарешті відремонтували. Подібна реконструкція цієї вулиці проводиться чи не вперше з часу її існування.

- Вікна тримаємо закриті, бо шумлять і вдень і вночі, але ж робота кипить. Готові терпіти та маємо надію, що все буде класно, — розповідає черкащанка, жителька Південно-Західного району Анжела Тищенко.

Директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міськради Артур Савін розповідає, перекривати рух транспорту по Сумгаїтській через ремонтні роботи не планують.

- Усі роботи проводитимемо, що називається, під рухом. Скористаємося тим, що Сумгаїтська має по три смуги в обидвох напрямках руху, перекриватимемо лише одну зі смуг, — пояснює Артур Савін. – Так само ремонтні роботи не мають позначитися і на русі громадського транспорту.

Роботи на Сумгаїтській проводитимуть у дві черги: від Епіцентру до Корольова, а друга – від Корольова до Одеської. Загальна вартість об’єкту понад 150 млн грн. Усе заплановане завершать лише за два роки. Цього ж року взялися за капітальний ремонт асфальтного покриття. Зараз відбувається фрезерування старого покриття, укладання нижнього та вирівнювального шару дорожнього покриття. У такому стані проїжджу частину залишити на зиму, але навіть без верхнього шару щебнево-мастикового асфальтобетону дорога буде комфортною для руху автотранспорту. Верхній шар дорожнього покриття укладатимуть наступного року.

Проєкт передбачає будівництво велодоріжки по всій протяжності вулиці. Від кільця, що біля Епіцентру, до Корольова доріжка буде прокладена зі сторони магазину «Делікат», а від Корольова до Одеської – зі сторони пожежної частини. Повністю буде реконструйовано тротуар з обох сторін Сумгаїтської, облаштовано додаткове освітлення. Від Корольова до 30-річчя перемоги буде встановлено роздільний паркан, відбійник і оцинкована огорожа. Створено світлофорні переходи, адже після реконструкції є загроза, що на відремонтованому покритті у водіїв буде спокуса не дотримуватися швидкісного режиму. Навантаження на дорожнє покриття тут дуже високе, адже нею рухається транзитний транспорт, вантажівки – місто не має об’їзної, тому за проєкт тут планують робити покриття, яке б витримало такий рух. Виконує роботи переможець тендеру ПП «Держстрой». Це підприємство вже ремонтувало у Черкасах вулицю Героїв Дніпра. Воно дає 12 років гарантії на виконані роботи.