34-річний уманчанин Володимир Ровінський створює техніку майбутнього. Вже зібрав електровелосипед та електромотоцикл. За професією чоловік інженер-електронщик. Свої винаходи складає у власній майстерні. Зараз працює над оборонним комплексом для помешкань та офісів. Подібного ще немає в Україні.
Деталі друкував на 3Д-принтері
Поки ця система в стадії тестування, - каже Ровінський. – До неї дописується програмне забезпечення, щоб можна було керувати за допомогою смартфона. Це буде не просто охоронна система, а оборонний комплекс. В разі виявлення вторгнення в будівлю він автоматично вмикатиме ряд певних пристроїв: зловмисника засліплюватиме потужний світловий спалах й працюватиме гучна сирена. Окрім цього допрацьовую, аби система випускала густий пар, який повністю заповнюватиме приміщення. Це сприятиме дезорієнтуванню злодія. Поки вже готова система із сльозогінними газом. Найближчим часом будемо показувати цей комплекс на Всеукраїнському IT-форумі. Я цікавився, то поки в нашій країні такого ніхто не винайшов.
Над комплексом оборони Володимир працював півроку. Створити його вирішив разом із партнером по бізнесу.
Якось з ним сиділи спілкувалися й подумали, що на ринку немає нічого подібного, - згадує чоловік. – Тобто, ця ніша була пустою. От і взялися за розробку. Бо добре, коли система не лише інформує про проникнення, а й затримує злодія до приїзду служби охорони. Поки її недоліком є те, що зі сльозогінним газом не можна працювати в приміщеннях, де є тварини. Тому й хочу замінити його на пар. Людина ,яка купуватиме таку систему, повинна розуміти, що це, по суті, зброя. Тому поводження має бути відповідне. На ніч, якщо є в будинку діти, частину функцій треба буде вимикати. У повній готовності має бути тоді, коли господарі їдуть з дому.
Орієнтовна вартість пристрою буде складати приблизно 500 доларів. Це не набагато дорожче, ніж звичайна система сигналізації, запевняє винахідник.
Окрім цього Володимир вже не один рік займається розробкою відеосимуляторів та атракціонів для дітей. Мріє відкрити власний великий парк розваг в Умані.
Своєю гордістю Ровінський називає створені власноруч електровелосипеди та мотоцикли. Деталі для них робив на 3-Д принтері.
По наших дорогах вони поки не їздять, - пояснює Володимир. – Ті прототипи, які я зробив, коштують дорого. Велосипед, наприклад, коштував приблизно 5 тисяч доларів. Мотоцикл на електротязі матиме ціну в 10-12 тисяч доларів. Така вартість, бо все робиться вручну. Ці речі цікаві за кордоном. В Україні люди не готові платити такі гроші. А взагалі, цей транспорт робив для себе. Я сам мотоцикліст. Просто маю хобі таке. Було цікаво розробити річ, в якої обидва колеса матимуть привід. На такому велосипеді я взимку проїжджав по 25-сантиметровому снігу. Деталі для прототипів робив на 3-Д принтері. Хоча це довго й дорого. Бувало, що 24 години чекав, поки віддрукує необхідну деталь. Наприклад, задній ліхтар обійшовся в доларів 300-400 по собівартості.
Коли й куди продаватиме свою техніку, Володимир поки не знає. Для використання на дорогах України електромотоцикла має отримати спеціальну ліцензію.