Уповноважений з прав людини проінспектував ІТТ у Каневі

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Валерій Єфіменко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Людмила Проценко здійснили моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання № 4 ГУНП у Черкаській області, що в місті Каневі.

Моніторингова група ознайомилася з умовами тримання, харчування, рівнем побутового та медичного забезпечення осіб, які  перебувають у установі, а також з службовими документами.

Під час візиту було з’ясовано, що ІТТ немає своєї відокремленої чергової частини. Робоче місце чергового по ІТТ знаходиться в приміщенні чергової частини Канівського відділення поліції.

Приміщення камер не забезпечено достатнім природним освітленням, недоліком є також неможливість утримуваним самостійно відкривати вікна для провітрювання, система примусової вентиляції камер застарілої конструкції. Температурний режим в приміщеннях камер у межах норми.

ІТТ має прогулянковий дворик, в якому є місце для захисту від несприятливих погодних умов, та який оснащений тривожними кнопками на випадок небезпечних ситуацій.

В установі наявні укомплектовані аптечки та в достатній кількості засоби індивідуального захисту. Харчування утримуваних модульне, кімната для приготування/підігріву їжі має необхідне обладнання.

В кожній з п’яти камер знаходились посібники з прав людини щодо умов перебування в ІТТ, наявна інша література.

Кімната для слідчих дій обладнана відповідно до чинних вимог.

В кожній камері здійснюється відеонагляд тільки в режимі онлайн, і фактично неможливо переглядати відзнятий по камерах матеріал за минулий час.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлено звіт та направлені відповідні акти реагування.