Виборча кампанія в Умані обростає брудними технологіями та кримінальними провадженнями

Перше кримінальне провадження за підозрою в порушенні виборчого законодавства зареєстрували поліцейські Черкащини. Санкція статті, за якою його порушили передбачає відповідальність за підкуп виборців.

Як повідомила речниця начальника Головного управління Нацполіції області Зоя Вовк, жителька Умані розмістила в соцмережі оголошення про проведення в місті громадського обговорення «проблемних питань міста». Вони мали відбутися 20 вересня й за участь у них уманчанам пропонували по 200 гривень.

— На цій підставі було порушено провадження, аби перевірити законність дій вказаної особи. Нині інформація перевіряється. Провадження зареєстроване за частиною 3 статті 15 та частиною 2 статті 160 Кримінального кодексу України, — повідомила Зоя Вовк.

Це — перше кримінальне провадження, зареєстроване правоохоронцями від початку виборчої кампанії.

Тим часом сама виборча кампанія в Умані вже відзначилася застосуванням брудних технологій. Так, міська територіальна виборча комісія зареєструвала відразу двох Олександрів Цебріїв кандидатами на посаду міського голови Умані. Обоє навіть не є жителями Черкащини. Єдине, що їх пов’язує з Уманню — ім’я та прізвище, що повністю збігаються з іменем та прізвищем чинного міського голови Умані. Таким чином в бюлетені для голосування буде відразу три Олександра Цебрія.

«Законом, авжеж, прямо це не заборонено, однак, згідно з новими змінами до виборчого законодавства, кандидат чи партія можуть отримати тюремний строк за підкуп кандидатів за участь чи не участь у виборах (наприклад, і в разі доведення застосування технології «двійників»)», – зазначають у Громадянській мережі «Опора».

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. До місцевих рад на Черкащині обиратимуть 1832 депутатів. За даними Громадянської мережі «Опора» у Черкаській області, це на 6203 депутати менше, ніж було обрано восени 2015 року.