Від 3 до 11 гривень: черкащанам підвищили пенсію

Обіцяне Урядом Олексія Гончарука грудневе підвищення пенсій насправді обернулося насмішкою над пенсіонерами. Більшість із них отримали надбавку в межах 10 гривень. Назвати це підвищенням язик не повертається.

– Чекали з чоловіком щонайменше по 75 гривень, – розповідає черкаська пенсіонерка Оксана Федорівна. Прізвище не хоче називати. – Я понад 20 років працювала на черкаському заводі телеграфної апаратури. Чоловік теж там був слюсарем-радіоелектриком. Потім до пенсії доробляли на приладобудівному заводі. Обоє маємо понад 30 років стажу. І ось у грудні прийшло підвищення – чоловікові додали 8 гривень, а мені – 3 гривні. Хіба це підвищення? Що можна купити за 3 гривні?

Пенсіонерка Євдокія Іванченко із Кам’янки ніякого підвищення не отримала.

– Ні мені, ні чоловікові не додали ні копійки, – бідкається. – Я працювала секретарем, а він – інженером-будівельником. Пенсію в грудні я отримала таку ж, як у листопаді – рівно 2 тисячі. Думала, хоч 5 гривень додадуть, щоби поштарці за роботу дати. Бо принесе по 200 й по 500 й немає чим віддячити. Подзвонила в пенсійний фонд. Кажуть, вам нема нічого.

Євдокія Опанасівна каже, що має сестру-пенсіонерку.

– Їй підвищили на 11 гривень, а чоловікові – на 14. Родичі казали, що тим, хто мав 2 тисячі пенсії, не додадуть нічого. А ті, що мали 15 тисяч, отримають гарну добавку.

– Пенсії зросли відповідно до зростання прожиткового мінімуму, – каже начальник управління обслуговування Головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області Тетяна Хилик. – Наскільки підвищився прожитковий мінімум, настільки ж зросли і пенсії. Щодо можливого підвищення пенсій у січні я поки нічого не можу сказати. Буде постанова Уряду – буде підвищення. Поки її немає.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, у грудні зріс із 1564 гривень до 1638 гривень. Середній розмір пенсії на Черкащині становить 2715 гривень.