Віктор Копійко вивісив над хатою прапор Третього рейху

П’ять років тюрми загрожує Віктору Копійку із села Боярка Лисянського району. 43-річний чоловік установив вдома щоглу й підняв на неї прапор Третього рейху – чорну свастику в білому колі й на червоному полотнищі. Прапор помітили односельці й викликали поліцію. Полісмени зняли скандальний символ окупації й склали протокол на порушника.

– Віктор неодружений, – каже Петро, односелець порушника. Прізвище називати не хоче. – Жінки у Віті немає, живе сам із матір’ю. Тому не знає, куди йому діти енергію. Кидається в різні крайнощі. Раніше був прихильником «русского міра». Згодом перевтілився в запеклого українського націоналіста. Вибрав собі Біблію – книгу «Країна Моксель» історика Володимира Білінського. Дійшов до того, що надрукував цитати із книжки, прийшов до школи і наліпив їх усюди, де тільки можна було. Мабуть і досі від шибок не віддерли. Я сам люблю читати Білінського, але навіщо в крайнощі впадати? Вітя ніде не робить. Тепер завів собаку й тренує її. Словом, досі дитинство в голові.

Петро каже, що Копійко не перший раз вивішує прапори.

– Раніше в нього на щоглі висів бандерівський червоно-чорний. Ніхто йому в селі слова не казав. А це вдарився в нову ідеологію. Замовив через інтернет німецький прапор зі свастикою. Повісив на щоглу й милувався. Не знаю, чи це він сам таке робить, чи хтось його надоумлює. Кажуть йому дали рік умовно, бо визнали, що Копійко не цілком усвідомлює, що робить.

Насправді прокуратура спрямувала обвинувальний акт до суду. Віктору Копійку загрожує 5 років позбавлення волі за пропаганду символіки нацистського режиму. Окрім тюремного строку суд може конфіскувати майно боярського шанувальника Адольфа Гітлера.