«Вилізли на флагшток і зірвали прапор України»

У Тальному щодня трощать майно міської ради. Погромників ніщо не спиняє. Старожили не пригадують, коли таке ще було.

– Почалося із місця відпочинку, відомого у Тальному як Співоче поле, – розповідає міський голова Олексій Юрченко. – Якогось дня була пошкоджена дерев'яна  лавочка  і на дитячому майданчику три фанерних стільці, вирвано з місця та ушкоджено частину дерев'яної конструкції пісочниці, вирвано п'ять урн для сміття, пошкоджено накриття трибун на футбольному полі зі штучним покриттям, спущено з флагштоку та зірвано прапор України. Лише тут завдали збитків на 4 тисячі гривень. Якраз тої ночі, як на зло, не працювали відеокамери

Олексій Віталійович каже, що після цього вандали не вгомонилися.

– Біля залізничного вокзалу вщент розбили дитячий майданчик. За кілька дів комунальники поїхали відновлювати об’єкт. Розійшлися під час обідньої перерви. Коли повернулися, все було знову розтрощено ще гірше аніж попереднього разу. Й це зроблено просто серед білого дня.

Згодом невідомі взялися корчувати скульптури на пагорбі Слави.

– 15 квітня було зруйновано квітник, знесені бетонні плити підпірної стіни, – бідкається міський голова. – Руйнівники, гадаючи, що монумент  зварений із міді і являє собою велику матеріальну цінність, пошкодили постамент пам’ятника. На розчарування вандалів,  основа пам’ятника покрита жерстю з надзвичайно тонким шаром мідного напилення та не користується попитом у збирачів металу.

Міська рада Тального для пошуків вандалів встановила 8 відеокамер.

– Одну з них біля міської школи №2 було знешкоджено вже наступної ночі, – каже Юрченко. – В час, коли всі сплять, хтось добув спеціальні кігті, взяв кусачки, подерся на стовп і перекусив оптоволоконний кабель, який є найдорожчим елементом системи відеоспостереження. Не думаю, що вандали діють спонтанно. Якщо ситуація повторюється частіше аніж два рази, то маю підозру про умисні дії аби посіяти в місті хаос.  

Одну групу вандалів тальнівській поліції вдалося затримати.

– Ми знайшли погромників, які трощили Співоче поле, – каже керівник слідчого відділу Руслан Ткаченко. – Майже всі з них – неповнолітні. Тепер їхні батьки нестимуть адміністративну відповідальність. Вандалів очолював один повнолітній, який сам відповідатиме по закону.

Міського голову Тального, представника партії «Свобода» Олексія Юрченка було обрано на виборах до об’єднаної територіальної громади в грудні 2016 року. Однак більшість депутатських мандатів у міській раді дісталася його опонентам. Відтоді кожна сесія відзначається гарячим протистоянням.