В’їзди до Кам’янки перегородили бетонними плитами

28 осіб захворіли на коронавірус у Кам’янці. Це – найбільше в Черкаській області. Зараз у райцентрі безпрецедентні заходи безпеки. На виїзді з міста встановлено бетонні плити, водіям перевіряють температуру, вночі уведено комендантську годину. Патрулювання в темну пору доби здійснюватиме підрозділ Національної гвардії

– Першим захворів водій автобуса, – розповідає міський голова Кам’янки Володимир Тірон. – Напередодні він зустрівся зі свахою та її чоловіком, які прибули з Італії. Далі пішов ланцюжок – пасажири, знайомі, лікарі. Станом на сьогодні госпіталізовано лише водія. Він лежить у Черкасах й активно проситься додому. Температури й  інших видимих ознак захворювання в нього немає. Так само не почувають себе зле й інші інфіковані. Вони перебувають на самоізоляції, за станом їхнього здоров’я пильно стежать лікарі. Місто нормально переживає таку надзвичайну ситуацію – всі життєво необхідні підприємства функціонують. Вночі Кам’янку патрулюватимуть підрозділи Національної гвардії. Всього до нас прибуло 26 гвардійців. Думаю, вірус у нас був раніше. За січень-лютий померло від пневмонії та інших легеневих хвороб 11 людей. Наприкінці березня ми отримали тести, провели дослідження й виявили вірус у себе. В інших райцентрах Черкащини цього не робили, тому в них нічого нема.

Володимир Іванович каже, що ні в кого з водіїв на блокпостах не виявили підвищеної температури.

– Зате спіймали одного нетверезого за кермом!

46-річний житель Кам’янки Олег стверджує, що небезпека перебільшена.

– Коли почали перекривати місто, подзвонив мій батько. Йому вже за 70. «На горищі лежать целофанові мішки. Як не вистачатиме трун, то замотаєш мене в мішок», – каже. Але, думаю, нічого страшного не станеться. Щоби виробився імунітет, організму не обов’язково захворіти коронавірусом. Достатньо, аби організм із ним «познайомився». Невелика кількість вірусів не «проб’є» наш імунітет. Але стійкість до хвороби виробить. Я сам думав, що захворію. Лікарі, які інфікувалися – мої добрі друзі. Я з ними бачився ледь не щодня. Один, правда, полежав вдома з грипом два дня. Інша відбулася легкими болями в горлі. Зараз обоє на самоізоляції – пораються біля городу. У моєї жінки теж трохи боліло горло. Зараз узагалі відмінно себе почуває.

Окрім Кам’янки випадки захворювання коронавірусною інфекцією виявили в Черкасах Умані, Каневі, Городищі й Лисянському районі.

30 березня Черкащина отримала вантаж із близько 10 тис. засобів індивідуального захисту для медиків. Йдеться про 4 тисячі респіраторів, 4 тисячі медичних масок та 1,2 тисячі захисних костюмів.