«Вночі накидаю на себе багато ковдр і так сплю» - Ватутіне без газу та тела

У місті Ватутіному люди вже тиждень сидять без тепла через зіпсовану газову трубу. Минулої середи вантажівка-зерновоз розтрощила частину магістралі. Була прокладена над землею. Водій фури намагався уникнути зіткнення з іншою вантажівкою, натомість пошкодив трубу. Через пошкодження 120 осель мікрорайону «Аварійний» залишилися без постачання блакитного палива. Людям доводиться спати одягненими та під кількома ковдрами. В їхніх оселях температура не перевищує 10 градусів тепла.

Через аварію 120 будинків у Ватутіному лишились без газу

Через аварію 120 будинків у Ватутіному лишились без газу

- Той зерновоз збив приблизно 5 метрів труби. Тому сидимо без газу, –  розповідає місцевий житель Юрій Розпутній. – Зараз в моїй хаті +7 тепла. Гріємося «дуйчиками». Носимо з кімнати в кімнату. Їсти готуємо на «таганку». Дістав з горища. Працює віз балонного газу. Їздив спеціально на 200 гривень заправляв. Зверталися до міського голови, але він не може вплинути на ситуацію. Я не розумію: така монопольна організація не має грошей на людей. Телефонували неодноразово на «гарячу лінію», але без толку. Нікому ми не потрібні. Скільки будемо без газу, не зрозуміло. Один місцевий чиновник казав, що газовики мали б усунути поломку за ніч.

72-річна Галина Коваль змушена спати одягнена. Термометр в її квартирі ледь дотягує до позначки +3.

–  Коли нам проводили газ, то люди ж повикидали дров’яні котли, –  бідкається жінка. – А тепер сидимо й мерзнемо. Від середи можна було вже все поремонтувати. А газовики зібралися біля місця аварії й стоять собі, розмовляють. Як і всі сусіди, я вмикаю електричний обігрівач. Але увесь день не можу ним грітися, бо плавляться розетки. Спати лягаю в шкарпетках, штанях і кофті. Замотуюсь в ковдру й так засинаю. Їсти готую в «літній» кухні. Добре, що там залишилась плитка і є дрова. Але ж туди не внесу ліжко. Тому ночую в холоді.

Її сусідка 68-річна Тетяна Момотенко збирає обрізані гілки, аби було чим розпалити плиту.

- Яка в мене температура в хаті, не знаю. Термометра немає, – каже пенсіонерка. – Обігрівач вмикаю ледь-ледь і лише увечері. Вночі накидаю на себе багато ковдр і так сплю. Добре тим, в кого залишилися груби. Їм не так складно чекати, поки увімкнуть газ.  В мене її немає. Їсти готую в надвірній кухні. Хлопці-газовики  пиляли над дорогою гілки, то я їх тягала додому. Дров не привезла, бо немає за що. Ми розуміємо, що аварія – серйозна справа. Але ж потрібно щось робити.

Газопостачання мають відновити до кінця тижня, каже заступник міського голови Ватутіного Юрій Кубявка.

- Чому досі не зробили нічого, не знаю, - коментує Кубявка. – Ми надавали міську техніку, аби прискорити процес. Я телефонував до газовиків, вони не те, що нічого конкретного не казали, а ще й наполягають, аби міськрада написала гарантійного листа. В ньому ми маємо підтвердити, що водій, який збив трубу, оплатить ремонт. Але ж ми не зобов’язані цього робити. Ні фізично, ні юридично. Разом із тим керівництво з «Облгазу» мені повідомило, що в середу людям вже пустять газ.

Містяни зможуть увімкнути опалення ближче до кінця тижня. Людям поки перекрили доступ, аби уникнути «повітряних корків».