Юрій Гончаров: «Грати за черкаську професіональну команду будуть ті хлопці, які будуть вихованцями нашого спортивного клубу»

Директор КП «Центральний стадіон», де базується футбольна команда МСК «Дніпро», розповів, яких принципів притримується створений у другій половині 2018 року колектив.

Про фінансування

- Депутати Черкаської міської ради на 2019 рік виділити на МСК «Дніпро» (Черкаси) із бюджету трохи більше одного мільйона гривень. Всі ці кошти буде витрачено для забезпечення участі команди у чотирьох змаганнях:чемпіонат Черкаської області, Кубок області, чемпіонат України серед аматорських команд і чемпіонат України серед команд першої ліги вікової категорії  U-19. А це проїзд, проживання, харчування, оплата заявочних внесків, придбання футбольної форми та м’ячів. У 2019 році заплановано, що черкаські футболісти зіграють близько 30 матчів. Зарплату гравці не отримують. За «Дніпро» (Черкаси) виступають переважно вихованці місцевих дитячих шкіл – ДЮСШ «Дніпро-80» або СДЮШОР.

Про філософію клубу

- Наш клуб дає перший шанс черкаським хлопцям проявити себе. Адже раніше випускників дитячо-юнацьких шкіл через їхній низький рівень підготовки навіть команди з чемпіонату області не поспішали брати. А зараз молодь схопилася за той шанс, який ми їм дали, створивши цей клуб. І я думаю, що більша частина із них у майбутньому зможе себе реалізувати як професіональні футболісти. До речі, деякими нашими гравцями вже зацікавилися дублюючі склади команд із Прем’єр-ліги України.

Не буду приховувати - зараз не вистачає ланки, коли одночасно має працювати клуб і дитячо-юнацькі школи. Нині звідти молоді хлопці приходять непідготовлені. І це не моя думка, а тренерів, які з ними починають працювати і бачать рівень. Якщо все робити правильно, то підготовка футболістів має відбуватися за однією системою. Такий підхід вже давно застосовують у Європі. Наприклад, основна команда «Аякса» грає за схемою 4-3-3. В такому разі всі дитячі команди клубу готують молодь саме за такою схемою. І коли хлопці виростають, то вони вже готові одразу підсилити основну команду. І є дуже багато деталей для запровадження яких навіть коштів не треба, тільки бажання.

Про пошук футбольних талантів

- Зараз багато уваги приділимо дитячому футболу. Проведемо у Черкасах масштабний чемпіонат – шкільна футбольна ліга. Кожна школа повинна буде прийняти участь по трьом віковим групам, а одна команда має складатися із 15 чоловік. Міська влада створила хороші футбольні поля – на Митниці, Південно-Західному районі і на Центральному стадіоні. Тому можна провести зональні змагання, щоб потім переможці із різних куточків міста зустрілися у фіналі. Таким чином плануємо залучити до футболу півтори тисячі дітей. Окрім того, це шанс знайти талановиту молодь, яку можна буде потім запросити на безкоштовне навчання у спортивні школи.

Про професіональний клуб

- Зараз ми проходимо той шлях, який має бути для отримання ліцензії для участі у чемпіонаті України серед професіональних команд II ліги. Таку процедуру має проходити кожна новостворена команда в Україні. І це дасть можливість на наступний рік уже створювати професіональний футбольний клуб. Тільки знову ж таки акцентую увагу – підходи у формуванні складу команди будуть зовсім інші. Запрошувати футболістів із інших міст, платити їм за це кошти – ніхто не буде! Грати за черкаську професіональну команду будуть саме ті хлопці, які будуть вихованцями нашого спортивного клубу.

Щодо можливого фінансування професіонального клубу – зараз у нас працює команда ентузіастів, які переконані, що спочатку потрібно створити якісний продукт, а вже потім говорити про якісь кошти.

Але футбол має бути для вболівальників. Вони мають приходити на стадіон та підтримувати свою команду. Інакше вся ця діяльність не буде мати жодного сенсу. Загалом футбол є справжнім соціальним явищем і у Європі, наприклад, для будь якого міста престижно мати свій футбольний клуб.