З будинку покійного редактора винесли меблів на 200 тисяч гривень

У Каневі зловмисники обікрали будинок журналіста й колишнього редактора місцевої газети «Час Пік» Андрія Зелененка. Чоловік помер узимку цього року від серцевого нападу. Мав на той час 66 років.

Будинок Андрія Зелененка мав кілька поверхів і нагадував палац. Збудований був на околиці міста, в безлюдному місці, що полегшило роботу грабіжників. Вони виламали залізні ґрати, вибили рами й спустили за допомогою мотузок усі антикварні меблі донизу. Звідти перенесли до автомобіля й утекли.

– Ми з Андрієм розпочали будівництво в 1984 році, – згадує колишня дружина Лариса Зелененко. – Потім наші шляхи розійшлися. Колишній чоловік будував самотужки. І хоча грошей у нього майже не було, але він копійку до копійки вкладав у будинок. Щоб ви розуміли, він самостійно, маючи лише тачку зробив собі дорогу, під’їзд до будинку, оскільки будівля знаходиться у віддаленому районі міста. Андрій помер, так повністю й не завершивши свою мрію. Вам не передати словами, що я наразі відчуваю, коли ці вандали все знищили Цей будинок був сенсом його життя. Поліція зобов’язана знайти винуватців просто заради пам’яті покійного. Злодії знищили грати з першого та другого поверхів і завдяки пристосуванню, на кшталт «лебідки», спускали меблі.  З будинку зникли комод, чотири перські килими,  шкіряний кутовий диван і це не весь перелік. Але злочинці планували повернутися, адже біля вікна ми помітили зняту ванну, унітаз, кухню – речі, які не встигли вивезти, – розповідає Лариса Павлівна.

Навесні під’їзд до будинку, який власноруч зробив покійний, посунувся. Тож, грабіжникам довелося лишати транспорт на Кобзаревій вулиці і всі ці габаритні награбовані речі переносити від будинку до авто зо 500 метрів.

Крадіжку виявив зять покійного Юрій Войтецький.

– Вирвали ґрати і винесли все, що можна було. Не гребували нічим. З гаража витягли котел. Ось тут стояв старовинний годинник. Його теж украли. Збитки сягають 200 тисяч гривень. Але пам’ять про батька  не можна виміряти матеріальними речами.

Поліція проводить слідчі дії, опитує свідків. Кажуть, що крадії могли працювати вдень, а вивозити викрадене вантажним автомобілем.

– Поки що не можу розголошувати таємницю слідства, – каже виконувач обов’язків начальника Канівського відділення поліції Олег Сіленко. – Робота з пошуку крадіїв триває.

Злодії встигли винести не все. Залишилися міжкімнатні двері та паркет, який тільки почали трощити.