За недопуск аудиторів до фінансової перевірки чиновників міськради можуть оштрафувати на 255 гривень

10 адмінпротоколів про недопуск до перевірки, а також про ненадання документів для її проведення склали ревізори Держаудитслужби стосовно директорів двох департаментів Черкаської міської ради. За місяць, що минув від початку планової фінансової перевірки бюджету Черкас за 2017-2020 роки, аудитори так і не змогли розпочати їх у департаменті освіти та гуманітарної політики, а також побачити фінансові документи за 2017-2018 роки у департаменті архітектури та містобудування. За це директорам обох департаментів нині загрожує штраф на суму до 255 гривень. Утім, навіть гривнею покарати чиновників перевіряльники досі не можуть. Ті просто не з’являються на засідання комісій, що мають розглянути складені адмінпротоколи.

— Департамент освіти та гуманітарної політики нас так і не допустив до перевірки, а департамент архітектури та містобудування так і не надав документів за 2017-2018 роки. Тобто за 2019-2020 роки надають, а за 20107-2018 роки — ні, — розповіла начальник Північного офісу Державудитслужби в Черкаській області Тетяна Велько.

Дії директорів департаментів міськради Тетяна Велько вважає невмотивованими. За її словами, через недопуск та  ненадання документів на перевірку аудитори разом з поліцейськими склали 10 адміністративних протоколів. Але це ніяким чином не вплинуло на посадовців міської ради. На цьому заходи впливу державних перевіряльників на незговорчивих посадовців закінчилися.

— Якихось інших заходів, як то арешт рахунків у нас немає. Наші повноваження закінчуються складанням адміністративних протоколів. По них нашим органом ще мають бути винесені постанови про притягнення до адміністративної відповідальності винних посадових осіб або непритягнення, якщо в їхніх діях немає порушень. Але для того аби винести постанову, потрібно, щоб посадовці, відносно яких було складено протоколи,  з’явилися розгляди адмінпротоколів. Однак ці особи до нас не з’являються, тож нині ми звертаємося до правоохоронних органів, щоб вони сприяли нам у даній ситуації, пояснила Тетяна Велько.

Максимальна сума адміністративного стягнення за цими протоколами становить 255 гривень. Мінімальна – 136 гривень. Для чиновників, заробітна плата яких становить понад 40 тисяч гривень на місяць, сума сміхотворна.

— Думаю, більше не будемо складати протоколи й викликати поліцію. Керівники департаментів стоять на своєму, тож, немає сенсу. Пан Воронов (директор департаменту освіти та гуманітарної політики, — Ред.) посилається на те, що проведення перевірки наразі неактуально, що її потрібно проводити як мінімум у І кварталі 2021 року. А зараз він вбачає у цьому політику. У той же час пан Савін (директор департаменту архітектури та містобудування, — Ред.) говорить, що він сумнівається у правомірності включення його департаменту до плану перевірок. Він подав запит на ознайомлення з інформацією, що стала підставою для включення до плану саме цього періоду. Хоча вся інформація щодо цього є у відкритому доступі і побачити її може кожен бажаючий на сайті Держаудитслужби України. Далі, думаю, будемо розглядати інші шляхи. Можливо, будемо звертатися до суду. Але своє слово має сказати й  Держаудитслужба України, яка й приймала рішення провести даний контрольний захід, — пояснила Тетяна Велько.