За півдоби – три смертельні аварії: в одній із них загинула вся родина

За даними патрульної поліції України, з 1 січня по 30 вересня в Черкаській області сталось 2896 аварій (2628 – у 2019 році) у яких постраждала 581 особа (536 2019 року) і 95 загинуло проти 71 загиблого минулого року. Статистика невтішна. Україна в 2019 році посіла шосте місце в рейтингу європейських країн за рівнем смертності в ДТП з показником 9,11 (кількість смертей на 100 тис. осіб).

23 жовтня близько 18.30 на автодорозі “Київ-Знам’янка”, на виїзді зі Сміли зіштовхнулися два легкових автомобілі  ВАЗ. Смілянські рятувальники, які прибули на місце пригоди, деблокували двох постраждалих, яких затисло в салоні одного з автомобілів.

У результаті зіткнення одна людина загинула, ще четверо були травмовані.

О 23.51 надійшов виклик про аварію у селі Моринці Звенигородського району. Там мотоцикліст не впорався з керуванням і в’їхав у дерево. Від зіткнення 24-річний чоловік отримав переломи плеча, ключиці, закриту черепно-мозкову травму та струс головного мозку. Також у нього медики діагностували пневмоторакс та доправили до Звенигородської райлікарні. Ще один 20-річний молодик загинув у момент аварії.

О 5.51 24 жовтня на в’їзді у село Воронівка Городищенського району легковий автомобіль в’їхав у дерево. Від зіткнення усіх затисло в автівці. Водій автомобіля, його дружина та 11-річний син від отриманих травм, загинули на місці.

Ще одна смертельна ДТП у Черкаській області сталась о третій ранку у Звенигородці по вулиці Горького. Там  водій легкового автомобіля, не впоравшись із керуванням, в'їхав у дерево. На місце події терміново виїхала бригада Звенигородської станції швидкої екстреної медичної допомоги.

Медики надавали допомогу двом постраждалим 45-річним чоловікам. Опісля доправили їх до Звенигородської райлікарні. Одного – з гематомами, забоями та переломами ребер, іншого – зі забоєм плеча та гіпертензивним кризом. 30-річний водій загинув до прибуття фахівців екстренки.

Ще одна трагічна аварія сталась 24 жовтня о 12.55 у Черккасах на вулиці Дахнівській, біля парку «Сосновий бір», де  легковий автомобіль в’їхав у електроопору. Водія Mitsubishi з  серйозними травмами доставили в Третю міську лікарню, де він помер. За інформацією ВІККи, за кермом перебував  власник готельно-ресторанного комплексу «Спортохота» Олег Савицький, який і загинув. За попередніми даними, за кермом йому стало зле, він знепритомнів і авто в’їхало в електроопору.

А на Жашківщині 23 жовтня на автодорозі Київ-Одеса, поблизу села Бузівка, зіштовхнулися  легкове авто Volkswagen та вантажівка, що стояла на узбіччі. Внаслідок ДТП водія легковика затисло в салоні автівки. Бійці ДСНС деблокували потерпілого з пошкодженого авто та передали працівникам швидкої медичної допомоги.

За словами речника УДСНС області Костянтина Проценка, співробітники ДСНС виїжджають на аварії, аби відкрити моторний відсік і відключити акумуляторну батарею, аби запобігти розливу палива з паливної системи й не допустити загорання. Також без рятувальників не обійтись, адже часто є потреба за допомогою спеціальної техніки поставити на колеса перекинуте авто з метою його евакуації або деблокувати із салону авта травмованих пасажирів і водія.

Так, за словами Костянтина Проценка, за минулий тиждень спеціалісти УДСНС здійснили вісім виїздів на місця ДТП, в яких загинуло п’ять і було травмовано сім осіб.

- Порушення швидкісного режиму, правил маневрування на дорозі  – одна з головних причин аварій із трагічними наслідками. Не забувайте користуватися пасками безпеки, дитячими автокріслами. Ці, дріб’язкові, на перший погляд речі, зменшують травмування, а часто і рятують життя, - наголошує речниця ГУ Нацполіції в Черкаській області Зоя Вовк.

Пішоходи  – теж у категорії ризику і таких, які часто потрапляють у ДТП. Особливо в осінню пору, коли темніє рано і видимість обмежена.

- Я сама водій і тих пішоходів, які переходять дорогу у невстановлених місцях, і навіть на пішохідному переході, в темному одязі, не видно. Людину бачиш перед капотом автомобіля. Навіть якщо їдеш, дотримуючись швидкісного режиму, 30-50 км/год, – зазначила Зоя Вовк. –  Я особисто їхала 30 км/год по Гагаріна на Митниці, де ділянка дороги між «Рушничком» до «АТБ». У цьому місці пішоходи перебігають дорогу, не доходячи до переходу. Саме там я побачила людину в темному одязі вже перед авто. Ще один подібний випадок був поруч із облдержадміністрацією, коли жінка, жваво розмовляючи по мобільному телефону, незважаючи на автомобілі, які їхали на свій зелений сигнал, упевнено крокувала по переходу на червоний сигнал світлофора для пішоходів. Я зупинилась, зробила зауваження, а у відповідь отримала купу лайки.