За три кілограми м’яса Максима Пономаренка можуть посадити на 6 років

Уманська міська прокуратура вимагатиме від трьох до шести років тюрми за частиною третьою статті 185 карного кодексу для жителя села Червоний Кут Жашківського району 20-річного Максима Пономаренка. Хлопець завинив тим, що наприкінці жовтня проник у шкільну їдальню та вкрав звідти свинячого м’яса на 327 гривень.

– У нічний час, діючи з прямим умислом, з корисливих спонукань, з метою незаконного збагачення, проник до приміщення їдальні місцевої школи, звідки таємно викрав м’ясо свинини вартістю 327 грн. та розпорядився ним на власний розсуд, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Новопризначена староста села не хоче розмовляти на цю тему.

– Дайте мені ваш телефон, я передзвоню, – каже Лариса Золотенко. Насправді не перетелефоновує і на дзвінки більше не відповідає.   

– Це історія довга, – розповідає житель села Олексій. Прізвище не хоче називати. – Максим ріс без батька. Час від часу мати знаходила якусь роботу й тоді вони влаштовували вдома бенкет – наїдалися. Окрім матері і двох хлопців із родиною живуть баба та двоюрідні брати й сестри. Словом – ротів вистачає. З часом мати знаходила все менше роботи, а їсти хотілося все більше. Якось Максима упіймали на крадіжці. Хлопці із сусіднього села приїхали автомобілем, а Пономаренко відчинив у ньому двері й викрав, здається 400 гривень. Йому дали умовний термін. І за два тижні до закінчення умовного терміну він попався повторно. Залишив сліди кросівку на підвіконні. Тепер йому впаяють на повну котушку.

Олексій каже, що шкільну їдальню обкрадали постійно.

– Разів 20 чи 30 її обчищали, – згадує. – Посуд не крали, а лише їжу. То хліб, то картоплю, то м’ясо, то крупи. Гірше всього, що могли вирвати двері й кинути їх у річку. Або нашкодити іншим чином. Давно підозрювали Максима, попереджали, але він не каявся. Цього разу заліз із компанією. Хлопці посиділи й пішли, а цей залишився й украв м’ясо. Та ще й наслідив.

Колишня сільська голова Червоного Кута Людмила Гоменюк каже, що м’ясо знайшли у крадія вдома.

– Пролежало в целофановому кульку три дні й згнило. Він його і з’їсти не встиг. Для чого таке робив – невідомо. Мабуть, пригод шукав. Пропонували йти в армію – не захотів. А тюрма, знаєте, нікого ще не виправила. 

Людмила Вікторівна каже, що роботу в селі знайти можна.

– Маємо підприємство з іноземним капіталом «Кищенці-Фрут». Там вирощують овочі, прокладають крапельне зрошення. Хто хоче заробити – йдуть туди. Тому про безробіття в нашому селі не йдеться.

Червоний Кут – батьківщина відомого співака Олега Винника. Тут колись був цукровий завод, який давно розібрали. Нині в селі проживають 1700 жителів.