За вкрадене сало Євгену Авраменку дали три роки

Три роки позбавлення волі отримав житель села Томашівка Уманського району Євген Авраменко. Прокуратура довела в суді, що Євген, навмисне проник у домоволодіння місцевої пенсіонерки й украв у неї 20 кілограмів гарбузового насіння і 10 кілограмів свинячого сала. Сало експерти оцінили в 750 гривень, а гарбузові зернята – у 880. Зловмисника по гарячим слідам затримала місцева поліція. Він у всьому розкаявся й навіть повернув насіння. Сало повернути вже не зміг, бо з’їв.

Зваживши на обставини, суд ухвалив рішення призначити Авраменку іспитовий термін на 1 рік.

З таким розвитком подій не погодився прокурор. Він подав апеляцію. Мовляв, суддя неправильно застосувала закон про кримінальне покарання. За місяць до крадіжки в Кримінальний кодекс внесли зміни, через що змістилися деякі пункти. Суддя цього не врахував. Прокурор Віктор Носенко вимагав, аби злодій щомісяця являвся на перевірку в органи нагляду.

Євген Авраменко не заперечував, тому справа про крадіжку сала навряд чи дійде до Верховного суду чи Європейського з прав людини.

– Попри все, Женя хороша людина, – впевнена староста села Томашівка Оксана Нездраєва. – Він став жертвою обставин. Розповідав мені, що він у тієї пенсіонерки взагалі нічого не крав. Це зробив його знайомий, який прийшов із краденим до нього додому. Жені – 22 роки. Він рано залишився без матері. А батька взагалі я в селі не бачила. Брат його пішов служити в монастир села Кочержинці. Інший брат живе в Громах. Женю забирали в армію, а через два місяці комісували за станом здоров’я. Він пішов працювати на місцеву ферму ДП «Умань Агро», але невдовзі її ліквідували власники. Роботи в селі не залишилося ніякої. Зараз Женя ходить по людях, допомагає стареньким за таку-сяку винагороду. Якби йому дали три роки тюрми, це було би занадто жорстоким покаранням. Він такого не заслужив.

Потерпіла пенсіонерка, яка позбулася свого сала, з позовом до суду не зверталася.