Замість випускного – у подорож Європою

Одинадцятикласники золотоніської міської школи №3 вирішили не проводити традиційний випускний вечір зі святкуванням і зустріччю світанку. Замість цього діти поїдуть у подорож Європою. За 5 днів відвідають Прагу, Краків, Відень, Мюнхен та Будапешт. Поїздку ініціювала класний керівник Лариса Веретільник.

Одинадцятикласники із Золотоноші відвідають Прагу, Краків, Відень, Мюнхен і Будапешт

Одинадцятикласники із Золотоноші відвідають Прагу, Краків, Відень, Мюнхен і Будапешт

– Ще восени з наради  у відділі освіти повернулася наша директор, – згадує Лариса Іванівна. – Сказала, що міська влада Золотоноші пропонує не влаштовувати традиційну ходу у сукнях та каблуках, а придумати щось оригінальне. Можливо, прийти на випуск у джинсових костюмах. Я згадала, що чула від колег, що випускники із Львівської, Тернопільської, Київської областей практикують замість традиційного випуску тури Європою. Запропонувала своїм дітям. Більшість сприйняла ідею на «ура». Невдовзі скликали батьківські збори. Звісно, було кілька мам, які хотіли показати випускні сукні своїх дітей. Вирішили голосувати. Більшість проголосувала за тур Європою. Меншість погодилася із цим вибором.

Лариса Веретільник каже, що путівки придбали ще взимку.
– Завчасно придбані тури – дешевші. Ми хотіли без нічних подорожей. Тобто, екскурсія вдень, а вночі – сон. Зрештою знайшли і такий варіант. Матимемо тільки одну вечірню екскурсію – на кораблі по Дунаю в Будапешті.
Класний керівник стверджує, що така подорож значно дешевша аніж традиційний випускний. 
– Загальні витрати на одну людину склали 7 тисяч 800 гривень. Це значно дешевше аніж традиційний випускний із дорогими сукнями й походами в ресторан. Всюди замовили або україномовні екскурсії, або російськомовні. Думаю, якби гіди говорили англійською чи німецькою це не стало би проблемою для моїх дітей. Більшість із них вільно володіє обома мовами, вони самостійно їздять до Києва, де складають іспити на знання мов при посольствах чи культурних центрах європейських країн.
– За кордон ми також будемо брати сукні, але не до підлоги, а такі, звичайні. Коли будемо в Будапешті, буде прогулянка на кораблику, і ми туди їх одягнемо, – зізнається випускниця Ольга Стужук.
Зі слів Лариси Веретільник лише двоє учнів відмовилися від поїздки. Один – за станом здоров’я, інша – за сімейними обставинами.