Збільшили від 23 до майже 400 гривень: понад 200 тисячам черкаських пенсіонів перерахували пенсії

Попри війну і проблеми з наповненням державної скарбниці та Пенсійного фонду, із 1 жовтня черкаським пенсіонерам перерахували пенсії. Тож цього місяця підвищення отримають одразу кілька категорій пенсіонерів.

Причин для перерахунку пенсій кілька.

- Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», із 1 жовтня розмір мінімальної зарплати зріс із 6500 грн до 6700 грн. Це є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсії за віком непрацюючим особам, які досягли віку 65 років і більше та які мають страховий стаж: чоловіки не менше 35 років, жінки – не менше 30 років, – поінформувала заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Тетяна Хилик.

Мінімальний розмір пенсії за віком зазначеної категорії громадян не може бути меншим за 40 % мінімальної зарплати. Із 1 жовтня мінімальний розмір пенсії за віком у таких пенсіонерів становитиме 2680 грн. Для тих черкащан, які отримують пенсію та продовжують працювати, в тому числі й тим, які забезпечують себе роботою самостійно і зареєстровані як ФОП, мінімальні розміри пенсій за віком на рівні 40 % мінімальної зарплати будуть встановлені після звільнення з роботи. За словами Тетяни Хилик, уже перераховано пенсію майже 80 тисячам черкащан, які перебувають на обліку в ГУ Пенсійного фонду України області. Розмір підвищення – до 80 грн.

Крім цього, пенсії перераховано черкащанам, яким виповнилось 70 років. До їхньої пенсії встановлено щомісячну компенсаційну доплату в розмірі до 300 грн. Ця виплата встановлюється незалежно від виду пенсії, закону, згідно з якого призначена пенсія, від тривалості страхового стажу та від факту роботи. Розмір пенсійної виплати разом із доплатами та підвищеннями не може перевищувати 10350 грн – середньої зарплати по Україні за 2020 рік, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії. Пенсіонерам, які досягнуть 70 років після 1 жовтня, щомісячна компенсаційна виплата в 300 гривень встановлюватиметься з дати досягнення такого віку. На сьогодні вже перераховано пенсію 61688 особам, які перебувають на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та пенсія яких підлягає перерахунку (з них 1356 – пенсіонери силових структур). Середній розмір підвищення – 336 грн.

Із 1 жовтня також запроваджена додаткова гарантія пенсіонерам віком від 70 років і старшим, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які мають страховий стаж: у чоловіків – не менше 35 років, жінок – не менше 30 років. Мінімальний розмір їх пенсії має бути не менше 3000 грн. Тим, у кого розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) менший 3000 гривень, встановлено доплату до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Пенсіонерам, яким виповнилося 70 років, але їх страховий стаж менший 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, встановлено доплату, обчислену в розмірі, пропорційному до набутого страхового стажу, виходячи з розміру мінімальної виплати 3000 грн.

При цьому, у пенсіонерів віком 80 років і старших зі стажем 25 років у чоловіків і 20 років у жінок розмір пенсії не може бути меншим за 2600 грн, а в осіб у віці від 70 до 80 років – меншим за 2500 грн. Перераховано пенсію 81010 особам, які перебувають на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та пенсія яких підлягає перерахунку. Середній розмір підвищення – 23 грн.

- На сьогодні всіх тих коштів, які збирає податкова служба нашого регіону, не вистачає, і надходження, які йдуть від платників податків по ЄСВ, на 60% перекривають місячну потребу на виплату пенсій. Але проблем зі своєчасними й 100-відсотковими виплатами немає, адже йде дофінансування з державного бюджету, – пояснює начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Олександр Супряга.

Із 1 жовтня 2022 року зросли і мінімальні розміри «військових» пенсій по інвалідності. Так, мінімальна пенсія для людей з інвалідністю внаслідок війни в залежності від групи інвалідності та військового звання становить від 4396 грн до 6532,50 грн. Для інших – в залежності від групи інвалідності та звання – від 4186 грн до 5986,50 грн. До мінімального розміру пенсії по інвалідності встановлено надбавки, доплати й підвищення, визначені законодавством.

У жовтні пенсіонери області вже отримають зазначені підвищення до пенсії. За словами Тетяни Хилик, перерахунки вже проведені і до Сервісного центру не потрібно звертатись.

Корисний телефон

Якщо у вас виникли питання щодо проведеного перерахунку або визначеного розміру пенсій, телефонуйте на безкоштовну багатоканальну гарячу телефонну лінію: 0800504801.

До теми:

На 1 вересня 2022 року в Черкаській області нараховується 397380 пенсіонерів, із яких 380602 особи – цивільних та 16778 осіб – військових пенсіонерів. Середній розмір пенсії становить 3920,59 грн. В області зареєстровано 103121 працюючих пенсіонерів. На пенсійному обліку в Головному управлінні перебуває 3982 пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб, яким проводиться виплата пенсії.