Зима на Черкащині стала найхолоднішою за п’ять останніх років, а лютий - за 30 років

Лютий 2021 став найхолоднішим і найбагатшим на сніг із зимових місяців, увійшовши до десятки найбільш холодних за останні 30 років на Черкащині. До речі, зима 2019-2020 років була найтеплішою за останні 30 років, а лютий минулого року увійшов до п’ятірки найтепліших.

Календарна зима 2020-2021 років видалася однією із найбільш холодних та найбільш сніжних для останніх п’яти років. Середня температура повітря зими 2-3° морозу, що на 2° вище кліматичної норми. Загальна кількість опадів -  130-170 мм або 100-140 % від норми. Зима випробовувала і нас, і владу, і комунальників на міцність і морозами, і снігопадами, і ожеледицею. Нині ж випробовує таненням снігу.

І хоч сніговий покрив був значної висоти 27-37 см, щільний, важкий, зі значними запасами води, проте дефіцит опадів зберігається.

– Ми дочекались приходу березня – місяця міжсезоння, якому притаманні як зимові, так і весняні риси. Тобто, морозні ночі залишаються за зимою, а день з полуденними відлигами належатиме весні, –  визнає начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Завдяки антициклону, який розташувався над Західною Європою, атлантичні циклони оминають наш регіон по північним та східним траєкторіям. Тому суттєві опади цього тижня малоймовірні. Але температура коливатиметься. Так, із середи відчутно потепліє і вдень стовпчик підніматиметься до позначки 7-12º тепла. У вихідні, за короткостроковим прогнозом, прийде чергове похолодання: вночі  - 3-8º морозу, вдень  - 1-6º тепла.

Нагадаємо, в Черкасах у ніч на 17 лютого було зафіксовано найнижчу не тільки в Україні, а в усій Центральній Європі температуру - 29,3º морозу.

Анекдот до теми

У нашому кліматі має бути не 4, а 13 пір року: зима; ультразима; фальшива весна; друга зима; перша весна; от дідько, спека; снігопад; друга весна; літо; дев’яте коло пекельної спеки; фальшива осінь; реванш літа; осінь.