Злочин без покарання: убивцям, які насмерть закатували жителя Головківки, ніяк не визначать міру покарання

Поки в Черкаській області присуджують реальні тюремні строки за крадіжку картоплі або груди металу, реальні вбивці лишаються безкарні і за наші з вами податки їх утримують у СІЗО. Так, уже минуло майже півтора роки звідтоді, як у с. Головківка, що на Чигиринщині, сталось жорстоке вбивство 90-річного Якова Рудя. Дідуся вбили кочергою, украли 100 тисяч гривень, інші цінні речі й на скутері вбитого поїхали геть.

Це резонансне вбивство прогриміло на всю Україну. І вбивць довго не довелось шукати – їх затримали наступного дня. 31-річному та 37-річному жителям Черкаського району, неодноразово судимим за злочини проти власності, по всьому «букету» скоєного, за трьома статями – пп. 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 187 загрожує до 15-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак судові засідання не приносять результату. На останнє таке прийшов рідний племінник убитого чоловіка Анатолій Павленко.

Чоловік, який ніякого матеріального зиску для себе у цій справі не шукає, окрім як покарати винних, занепокоєний тим, що у цій справі немає ніякого руху.

- 12 березня відбулось чергове судове засідання у справі. Суддя запитав мене, хто я такий. Я відповів, що я племінник закатованого Рудя Якова Васильовича. Адвокати так тихо говорили, що хоч я і сидів до них найближче, майже нічого не чув. Настільки тихо вони вели все це діло, це ж маленька зала, що я нічого не розібрав, видно, вони робили це навмисно. Поки судді перебували в нарадчій кімнаті, підозрювані реготались між собою, мабуть, анекдоти травили…, – розповів Анатолій Павленко. – Я так розумію, що вони й не будуть покарані. Бо чого ж тоді відкладати знову на два місяці засідання? Невже мало доказів? Слідство тягнеться більше року. Дядька піддали таким жорстоким катуванням і не несуть за це відповідальності…І тут їхні адвокати просять перевести їх на домашній арешт із електронними браслетами. Однак прокурор вимагав, аби тримання під вартою подовжили ще на два місяці.

За словами начальника відділу управління Черкаської обласної прокуратури Антона Грекова, прокурори заперечували й підозрюваним подовжили тримання під вартою ще на 60 діб. Нині вони перебувають у Черкаському СІЗО.

- На сьогодні триває дослідження матеріалів кримінального провадження, і на наступне засідання заплановано допит свідків. Відповідно до визначеного порядку, спочатку вирішили дослідить докази, і лише після цього допитати свідків. Доказів для обвинувачення цих осіб, на думку сторони обвинувачення, більш ніж достатньо, - пояснив Антон Греков.

Наступне судове засідання заплановане на 12 квітня і Анатолій Павленко, звісно, його відвідає.

-Крім мене більше немає кому відстоювати правду. Я не маю і не хочу мати ніякого матеріального зиску. Мене цікавить реальне покарання для убивць, міра покарання, аби вони відповіли по повній за скоєне.

Нагадаємо, 22 листопада 2019-ого року 90-річного жителя с. Головківка Чигиринського району з численними ударами на голові знайшли у надвірній літній кухні. Чоловік проживав сам: дружина померла, дітей не мали. Декілька виродків спочатку катували старенького й нанесли йому велику кількість ударів металевою кочергою по голові. Катів затримали наступного після вбивства дня в одному з сіл Київської області, де вони зняли будинок та переховувались.