ЗНО можуть скасувати?

Замість здачі звичайного пробного ЗНО, яке мало відбутися 15 та 17 червня, цьогорічні випускники проходили його дистанційно. Таке рішення через збільшення хворих на коронавірус напередодні ухвалив уряд. Нині ж подейкують, що уряд збирається скасувати і основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання.

Подія сколихнула черкаських випускників і їхніх батьків.

– Так сталося, що цього року в нас забрали три місяці навчання в школі, предметні олімпіади, де багато з нас могли стати призерами всеукраїнського етапу, останній дзвінок, випускний вечір. А тепер замахнулися на єдине, що ще залишилося, – зовнішнє незалежне оцінювання, – каже випускниця 11-Б класу Першої міської гімназії Світлана Стригун. – Я слухаю висловлювання дорослих чоловіків із уряду й нічого не розумію. Чому в країні можуть працювати торгівельні центри, ресторани, їздити поїзди і ходити автобуси. Дозволено навіть гуляти весілля. Заборонено лише ЗНО.

Випускниця з Тального 16-річна Ольга (прізвище відмовляється називати) зауважує, що якщо ЗНо перенесуть, воно може взагалі не відбутися:

– Якщо знову відкласти ЗНО, то в серпні нас зможе накрити нова хвиля хвороби. І що тоді?  Скасувати навчання взагалі? В мене просто немає слів.

Ректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко категорично проти скасування ЗНО.

– ЗНО як демократія – недосконале, але суспільство нічого кращого не придумало. Я категорично проти його скасування, бо вважаю, що ніколи не варто повертатися до старого. Страшно уявити, який почнеться хаос, коли його скасують. Якщо при вступі буде задіяно людський фактор, обов’язково будуть і звинувачення в упередженості. Ми вліземо в таку халепу, з якої навряд чи виборсаємося.

Ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор боїться уявити, що буде, коли скасують ЗНО.

– Ми технологічно не готові до вступних іспитів, – каже Олег Олександрович. – Немає білетів, не сформовано вступні комісії. Колись щодня ми приймали іспити в 1500 тисячі абітурієнтів. Зараз фізично не зможемо прийняти таку кількість людей. І навіть вдвічі меншу теж. Моя думка – основну сесію ЗНО не можна ні в якому разі скасовувати.

Валентина – мати черкаського випускника – просить батьків залучатися до груп «Руки геть від ЗНО» у соціальних мережах.

– Випускники не зможуть, як зараз, подавати документи до семи вузів. Доведеться їхати до якогось одного. А якщо врахувати, що вступні іспити почнуться одночасно в серпні, то це призведе до того, що багато абітурієнтів взагалі нікуди не вступлять. Закінчиться все тотальним виїздом студентів за кордон.

Зовнішнє незалежне оцінювання було введено в часи президента Ющенка в 2008 році. Навіть Янукович не наважився його скасувати.