Зоопарк готується до чергової реконструкції

Вже цього місяця Черкаський міський зоологічний парк планує приступити до чергового етапу масштабної реконструкції, який може розтягнутися на рік. Цього разу візьмуться за оновлення головного входу та озера. З 300 млн грн — суми на, яку підписана угода про співпрацю із корпорацією «Roshen», підприємство практично ще нічого не витратило. Попередні реконструкції корпорація фінансувала до підписання угоди. Тож на городян чекає ще багато сюрпризів, оновлень та змін у міському зоопарку.

Минулого тижня депутати Черкаської міськради підтримали рішення, яким дозволили Черкаському зоопарку розпочати роботи коштом спонсорів.

— Наш головний вхід кардинально змінить свій вигляд. Розпочнемо з демонтажу старих конструкцій, дещо змінимо планування, збільшимо його площу, — ділиться планами директор Черкаського міського зоопарку Євгеній Ван. — Хочемо облаштувати нові каси й встановити турнікети, облаштувати все так, аби, приймаючи водночас велику кількість відвідувачів, — уникнути черг. Зміни торкнуться й адміністративної частини комплексу. Зведемо нові вбиральні, в яких облаштуємо окрему кімнату для людей з інвалідністю, та для матері і дитини.

За проєктом замість автостоянки, яка сьогодні знаходиться неподалік від входу до парку, облаштують простір для відпочинку відвідувачів. Автопарковку ж для гостей перенесуть неподалік від парку. Заплановано також і будівництво кав’ярні з літнім майданчиком та видом на озеро, яке теж оновлять.

Євген Ван розповідає — представники корпорації «Roshen» зацікавилися Черкаським зоопарком, а після співбесіді з директором підприємства запропонували підписати угоду про співпрацю. За угодою корпорація готова вкласти в реконструкцію нашого зоологічного парку ще 300 млн грн. У цю суму не входить вартість реконструкцій проведених 2017-2019 років. Тож фактично наш зоопарк тільки приступає до освоєння трьох сотень мільйонів. Велике перетворення розраховане на 4-5 років. У планах: після завершення реконструкції озера та входу — будівництво нового тераріуму, експозиції для птахів, мавп та кішок. Реконструкція передбачає зміну колекції зоопарку. Не виключно, що кількісно вона скоротиться, однак з'являться нові види тварин.

Ще 2008 року Черкаський зоопарк розпочав масштабну реконструкцію, яка триває й досі. Упродовж останніх років тут відкрили дві сучасні експозиції «Земля ведмедів і вовків», а ще — для копитних тварин. Їхньою особливістю є те, що жителі зоопарку перебувають в умовах наближених до природніх.

У жовтні 2019 року міська рада затвердила договір про надання спонсорської підтримки між кондитерською корпорацією «Roshen», комунальним підприємством «Черкаський міський зоологічний парк» та Черкаською міською радою. Згідно з документом, наш зоопарк відобразить у своїй назві компанію-спонсора, натомість корпорація вкладе у заклад 300 млн грн.