Звенигородка купила надсучасний сміттєвоз за 3 мільйони гривень

У Звенигородці з’явився унікальний сміттєвоз. Спецмашина одразу спресовує завантажений в бункер непотріб. За словами мера міста Олександра Саєнка, такої техніки в країні поки одиниці. Гроші на її купівлю місто отримало після виграшу в обласній природоохоронній програмі.

На автомобіль область дала 2 мільйони 700 тисяч гривень плюс  1 мільйон 100 тисяч  з бюджету міста, - пояснює Саєнко. – За ці гроші придбали японський автомобіль «Ісузу». Мені сказали, що в Україні це чи не перша така машина. Пристосована збирати сучасні сміттєві контейнери та пресувати зібрані відходи. 11 «кубів» бере в причеп. Дуже маневрова. Для водія теж все продумано. Є сидіння з «пам’яттю», кілька відеокамер для найкращого огляду. Окрім цього закупили 2 тисячі контейнерів на понад мільйон гривень. Їх зможе отримати кожен містянин, який живе у приватному секторі й підписав договір на вивіз сміття з нашим  комунальним підприємством.

Звенигородка вже не вперше виграє подібні конкурси. Подібним чином місто отримало гроші на ремонт водогону.

Воду зробили завдяки співфінансуванню. Зараз вона вже не чорна, як раніше. Тепер працюють якісні освітлювачі води. Переробили їх за новими технологіями, - розповів мер.

Раніше звенигородчани роками скаржилися на неякісну воду із неприємним запахом. Набирати їздили до колодязів.

Сміттєва баки люди вже почали розбирати. Якщо на всіх не вистачить, влада обіцяє докупити ще. За вивіз відходів містяни зараз платять 30 гривень на місяць.