28 листопада 2020 року в місцевій школі с. Нетеребка Корсунь-Шевченківського району відбулася реєстрація Національного рекорду України. Національним досягненням визнана творчість 11-річної Маргарити Євменчук. В такому юному віці вона написала 11 духовних музичних творів, із якими несла служіння в церквах Черкащини, Житомирщини та Рівненщини. Сьогодні в її доробку – 45 вокальних й інструментальних творів. Слова до музики дівчинка теж пише сама.
За словами керівниці Національного реєстру рекордів України Лани Вєтрової, це вже другий рекорд дівчини. Перший, як наймолодшої авторки інструментальних творів для бандури, а дівчинці тоді було 9 років, був установлений минулого року.
Маргарита, як і кожна дитина – дуже активна, а ще, за словами мами дівчинки Ольги Євменчук-Костеньової – дуже недисциплінова. Мама бачить у цьому певний плюс. Так, провчившись у музичній школі грі на фортепіано півтора роки, ця рішучість, трішки недисциплінованість додали їй мужності одного дня запитати в мами, чи не буде та сваритися, якщо вона буде грати на бандурі. Припустивши, що це може бути дитячою примхою, мама дала добро. І не дарма.
-65 струн інструмента. На яку не подивишся, мені вони - всі однакові. Але донька за півроку освоїла річну програму. Перший твір – етюд «Перлинонька» «народився», коли Маргариті було 8 років. Маргарита може прокинутись о другій ночі, взяти в руки бандуру й попросити записати на камеру телефону гру. Згодом передивляється відео й записує на ноти, - розповіла Ольга Євменчук-Костеньова.
Гра на бандурі - ще й певне фізичне випробування. Адже стирається шкіра на пучках пальців. За словами мами Маргарити, мозолі сходили чотири рази на кожному з восьми пальців, адже мізинці не задіяні в грі. Шкіра загрубіла, й подушечки пальців стали адаптовані до струн.
Без експертизи жодна заявка, жоден рекорд не підтверджують. Тож експертна комісія два тижні їздила Україною, по храмах, аби впевнитись, що немає подібного виконання. І рекорд Маргарити підтвердили.
- Приємно, що дівчинка розвивалась увесь цей час, не стояла на місці, відкрила для себе нову творчу грань чистої музики духовної тематики, - пояснила Лана Вєтрова. – Музичні твори, які виконує, несуть любов і дівчина озвучує їх цитатами з Біблії.
За словами Лани Вєтрової, Маргарита - не тільки талановита в музиці, а й добра серцем, дуже світла дитина і, дійсно, її покликання – нести любов, і робить вона це в тому числі через музику, свою творчість і ставлення до життя.
- Дуже важливо виховати талановиту дитину й підтримувати цей талант. Але важливіше виховати добру дитину. У Маргаритку мама заклала таку безмежну любов до світу, що це, ймовірно, і спонукало її до творчості, а не навпаки, - говорить керівниця Реєстру. - Після встановлення рекорду я бачила окрилену дівчинку, якій хочеться творити далі. Її рекорд – трамплін, поштовх для подальшої творчості.
Маргарита після рекорду змінила свій статус на сторінці в Facebook на «християнська бандуристка-композиторка», зазначивши, що віднині вона має право так писати, бо має документально підтверджений документ.
Тож у Національному реєстрі рекордів цього року підтвердили нову номінацію, якої ніколи в ньому не було – наймолодша авторка музичних творів християнської тематики для бандури.
Також Маргарита представляє Україну поза межами нашої країни і її християнські твори високо оцінені на конкурсах Італії, Туреччини, Франції, Чехії та Словаччини. Талант у дівчини - дійсно від Бога, адже мама не мала жодного відношення до музичного мистецтва. А нині всіляко підтримує талант доньки.
У Маргарити нині немає вчителя гри на бандурі. Допомагає і підтримує її вчитель музичного й образотворчого мистецтва Нетеребської школи, доброї душі людина Григорій Гонтар. Саме завдяки підтримці цієї людини родина після певних сімейних обставин опинилась на Корсунщині. Нині вони щасливо проживають у с. Деренковці, а вчиться дівчинка в школі с. Нетеребка.
У житті Маргарити був складний період, коли їй серйозно перебили кисть руки. Це фактично вирок грі на інструменті, але від вердикту лікаря: «грати можна», дівчинка плакала від щастя.
За порадою Лани Вєтрової, рекорд Маргарити подаватимуть на участь у Книзі Рекордів Гіннеса, адже поки що наймолодшим автором музичного твору, а саме мюзиклу, є 14-річий американець.