Щороку стається не один десяток випадків, коли пацієнти чи супроводжуючі хворого або його родичі проявлять агресію. І поводяться неадекватно по відношенню до медиків і водіїв, які приїжджають на виклик.
Так, минулого тижня до диспетчерської Черкаського обласного Центру екстреної медичної допомоги надійшов виклик від чоловіка, що скаржився на біль у животі та діарею. На виклик було направлено бригаду екстренки.
Від медиків бригади, які прибули на виклик, чоловік відразу почав вимагати, щоб всю інформацію про перенесені хвороби з його медичної документації працівники екстренки записали в карту виїзду.
Під час огляду медиками чоловік спочатку озвучував одні скарги, а після того, як медики оглянули його й зазначили, що стан його здоров’я задовільний, а гемодинаміка стабільна й порадили звернутись до сімейного лікаря, чоловік почав вказувати зовсім інші скарги та вимагати, щоб його госпіталізували до лікувального закладу. Медики пояснили чоловіку, що показів для госпіталізації немає та знову порадили звернутись до сімейного лікаря. Чоловік агресивно відреагував на цю пропозицію і відразу ж звернувся на лінію 103 з метою викликати ще одну бригаду екстренки.
Після розмови з диспетчером 103 чоловік зателефонував у поліцію та повідомив, що хоче, щоб його госпіталізували до лікарні, а бригада екстренки відмовляє в цьому. Проте навіть після спілкування з працівниками поліції чоловік продовжував образливо висловлюватися щодо медиків.
Агресивні дії в бік медиків екстреної медичної допомоги, які рятують життя – часті. Нерідко їм доводиться тиснути тривожну кнопку для залучення додаткових сил. Так, усередині червня пацієнт, який несвідомий лежав обабіч дороги, протверезівши, розпускав руки й пошкодив автомобіль «швидкої».
Діставалось медикам навіть від підлітка. Так, 17-річний хлопець за відмову везти його в лікарню електрошокером ударив 21-річну фельдшерку. А у Ватутіному кілька років тому медик отримав подвійний перелом щелепи, бо не дав агресивному чоловіку Барбовал.
Дістається медикам і від чотирилапих, як от у Чорнобаї, де на фельдшерку швидкої допомоги напав собака, коли жінка приїхала на виклик до травмованої дитини. Рвані рани, які залишила агресивна тварина, довелося зашивати. Тому якщо викликаєте бригаду «швидкої», подбайте, аби ваші тварини були закриті.
За інформацією пресслужби екстреної медичної, 2022 року бригади екстренки здійснили 174530 виїздів на виклики.