Поява швидкісного мобільного Інтернету 4G понад рік тому почала стрімко змінювати повсякденне життя українців. Зокрема, ця технологія спричинила розвиток сервісів, які досі не існували в Україні. Наше видання довідалося у експертів мобільного оператора lifecell, які ж технології, що залежать від швидкісного мобільного Інтернету, матимуть позитивний вплив на життя черкащан у 2020 році. Тим паче, що цей оператор постійно розширює свою 4G-мережу на Черкащині.
- Відео на смартфонах
У всьому світі перегляд відео на смартфонах набуває все більшої популярності. І Україна не виключення. Цей тренд має найбільший вплив на зростання споживання мобільного Інтернету абонентами lifecell. Сьогодні швидкість мобільного Інтернету дозволяє дивитися відео у форматі HD (у високій якості) як у запису, так і потокове. Головне, щоб сам смартфон, як то кажуть, «тягнув». Серед форматів можна виділити наступні: музичні кліпи на YouTube, кіно та серіали, мультфільми для дітей, спортивні змагання, навчальні й освітні програми, розважальне відео в соцмережах. lifecell для фанатів відео та телевізійного контенту навіть пропонує спеціальні тарифи, наприклад, «Лайфхак» чи «4 Безліміти», або ж додаток TV+, який дозволяє просто на смартфоні дивитися всі улюблені телеканали та футбольні матчі.
- Безконтактні платежі
Безперечно, що будувати щось «з нуля» значно простіше і дешевше, аніж добудовувати чи замінювати старе на нове. Так і Україна, яка довгий час технологічно відставала від багатьох європейських країн, останнім часом починає конкурувати з ними на рівних або навіть вибиватися в лідери. Зокрема, в динаміці та поширенню безконтактних платежів: як через банківські картки, так і через смартфони та «розумні» годинники, які підтримують такий функціонал. У столичному метро безконтактну оплату запустили навіть на декілька років раніше, аніж у Нью-Йорку! І тепер хвиля безконтактних платежів з’являтиметься також і в обласних центрах і невеличких містах. Це, безсумнівно, спростить життя дрібних підприємців, бо не буде потреби в оренді платіжного термінала.
- «Розумне» сільське господарство
Значно більшого поширення впродовж наступних років набуде концепція точного землеробства та тваринництва. Навіть зараз вітчизняну агрогалузь уважають однією з найбільш технологічних сфер. За допомогою 4G та мереж IoT (Інтернету речей) і спеціального обладнання тепер можна отримувати велику кількість даних, корисних як для фермерів, які займаються рослинництвом, так і для тваринників. Наприклад, сучасні датчики та сенсори дозволяють вимірювати якість ґрунту, контролювати стан рослин та іригацію полів, дозувати насіння, виявляти ділянки, що потребують внесення добрив і забезпечення захисту від бур’янів і хвороб тощо. IoT-технології дозволяють автоматизувати догляд за тваринами, моніторити їх місцеперебування та показники життєдіяльності (активність, температуру тіла й отелення), контролювати харчовий раціон, а також маршрут пересування техніки та споживання пального. І все це — у режимі реального часу.
Такі рішення дозволяють суттєво заощаджувати ресурси на утримання господарств і підвищувати їхню продуктивність.
- «Розумний» дім і «розумна» техніка
Поступово «розумні» технології ставатимуть звичною частиною нашого повсякденного життя. Це стосується і наших домівок, дач, гаражів. «Розумні» розетки, освітлення, побутові пристрої та системи охорони — все це в поєднанні з якісним мобільним Інтернетом дозволить більше не турбуватися про невимкнене обладнання чи крани, незачинені вхідні двері чи ворота або ж безпеку домівки чи дачі, поки господарі відсутні. Крім того, «розумні» датчики, які вже починають у тестовому режимі використовувати газо- та теплопостачальники, дозволять покращити енергоефективність, спростити управління споживанням та автоматизувати оплату за комуналку.
До того ж, 4G привів до появи сучасних сервісів із доставки їжі й альтернатив класичних служб таксі.
- «Розумне» місто
Наслідуючи глобальні тренди, українські міста теж поступово цифровізуються. «Розумні» рішення допомагають робити міста більш безпечними, екологічними та комфортними для їхніх мешканців. IoT-пристрої дозволяють моніторити рівень забрудненості атмосфери, інтенсивність дорожнього трафіку, графік роботи громадського транспорту, наповненість смітників, освітлення вулиць , а також наявність паркомісць у різних районах міста.
На початку грудня компанія lifecell, яка є частиною турецького комунікаційного гіганту Turkcell, і Черкаська ОДА домовилися спільно брати участь у цифровій трансформації області та сприяти реалізації спільних проектів у рамках концепції «Smart Region»/ «Розумна область». Серед нових рішень оператора для міст є система інформування, яка дозволяє оперативно повідомляти мешканців про роботи комунальних служб, аварійні ситуації на водоводах і тепломережах, а також забезпечувати миттєве оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Те, що ще вчора можна було побачити лише у фантастичних фільмах, уже сьогодні стає буденною реальністю.