Обікрали найстаріший на Черкащині собор
У Каневі обікрали найстаріший в області Успенський собор. Мисливці за металом здерли з його стіни бронзову табличку встановлену ще в 1986 році. Напис зазначав, що 1185 року об’єднані дружини руських князів вирушили проти половецького хана Кончака. Саме Кончак переміг того року на річці Каялі військо князя Ігоря. Згодом ця подія стала приводом для написання «Слова про Ігорів похід».
Собор збудував князь Всеволод в 1144 році. З того часу споруда збереглася в незмінному вигляді. Храм розташований в центрі міста на горі. В 1861 році в Успенському соборі відспівували Тараса Шевченка, перед тим, як поховати на Чернечій горі.
Храм нині належить церкві Московського патріархату.
– Охорони біля собору не було, – каже начальник відділу охорони культурної спадщини Микола Суховий. – Собор належить церкві Московського патріархату, вона й опікується збереженням майна. Собор старовинний, а табличка – ні.
Митрополит Софроній із православної церкви Московського патріархату про крадіжку не знав.
– Вперше чую, але не дивуюся. Кращі українці виїжджають за кордон, а залишаються лише злодії й хапуги.
Протоієрей Юрій, який служить у соборі, розповідає подробиці крадіжки.
– Звечора таблиця ще була. Після вечірньої служби паства розійшлася по домівках. Коли прийшли на ранішню, помітили голу стіну. Її було добре видно, бо під час ремонту місце, де була плита, не фарбувалося. Відразу викликали поліцію. Поки що приємних новин у мене немає. Кажуть, триває слідство.
Кілька днів тому мисливці за металом пошкодили могилу друга Тараса Шевченка – художника Івана Сошенка в Корсуні. З могили вкрали бронзовий сувій. Злодіїв досі не знайшли.