У пересічного городянина може скластися враження, що протягом останніх тижнів в обласному центрі збільшилася кількість ДТП. У чому причина: чи то відремонтовані дороги надихають водіїв на перевищення швидкості, чи, можливо, десь немає відповідних знаків чи обмежувачів швидкості. Тож чому так відбувається і які вулиці найнебезпечніші в місті, намагалася з’ясувати «Вечірка».
Зі збільшенням відремонтованих доріг у черкаських аваріях зростає кількість загиблих і травмованих
- Із покращенням дорожнього покриття у деяких автовласників нашого міста виникає бажання прокататися на підвищених швидкостях. Але ж це не ми їх до цього спонукаємо – це загальний рівень культури водіїв та недотримання правил дорожнього руху, — констатує директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міськради Артур Савін. – Щодо засобів для обмеження швидкості (так звані лежачі поліцейські), то на магістральних вулицях міста згідно з нормативами ми не маємо права їх встановлювати, бо вони, навпаки, можуть спричиняти ДТП. Просто необхідно дотримуватися правил дорожнього руху, їздити містом на швидкості не вищій за 50 км на годину, а поліції активніше включитися в роботу й контролювати безпеку руху на вулицях міста.
Якщо по області кількість ДТП зменшується, то в обласному центрі залишається практично незмінною. Протягом першого півріччя цього року в Черкасах трапилося 660 ДТП, за цей період торік у місті відбулося 670 ДТП. Однак наслідки цих аварій цього року порівняно до минулого серйозніші. Цього року кількість ДТП із травмованими збільшилася на 20% і становить 136 аварій, торік таких аварій було 113. У Черкасах кількість загиблих у ДТП збільшилася на 50%, за перше півріччя цьогоріч в аваріях по місту загинуло шість людей, торік за цей же період — 4. Цього року в аваріях в обласному центрі травмовано 167 людей, торік за оцей же період — 149. Найчастіше ДТП за участі дітей також трапляються в обласному центрі. З 44 таких аварій, що сталися на території області, 22 трапилося в обласному центрі й у них було травмовано 24 дитини.
Найнебезпечнішими є вулиці та перехрестя з найбільшою інтенсивністю руху: вулиця Смілянська, бульвар Шевченка, Благовісна, Надпільна. Серед типів ДТП найчастіше у Черкасах трапляються зіткнення, наїзди на пішоходів, наїзди на перешкоди.
В управлінні патрульної поліції Черкаської області запевняють, що на дорогах обласного центру є все необхідне задля безпечного руху городян.
— У місті зараз зробили дорожнє покриття, розмітку, встановили всі необхідні знаки — є все для безпечного руху транспорту, — констатує начальник відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції Олександр Копійка. — На збільшення кількості ДТП впливає не якість дорожнього покриття, а відсутність самоконтролю у водіїв, та контролю швидкісного режиму, порушення правил дорожнього руху.
За даними управління патрульної поліції, кількість ДТП по Черкаській області в останні роки скорочується. Зокрема, на території Черкащини протягом шести місяців 2017 року трапилося 1868 ДТП, за цей же період 2018 року – 1737 ДТП, а в першому півріччі 2019 – 1674 ДТП. У цих ДТП 2017 року загинуло 58 людей, 2018 – 57, а 2019 – 45.
За статистикою патрульної поліції найбільше ДТП трапилося в червні, найбільш небезпечним з оглядну на кількість дорожніх пригод днем тижня є субота. Протягом цього року у суботу на території області трапи лося 269 ДТП, тоді як, скажімо, у неділю – найменш небезпечного дня – 192 ДТП. Пік аварійності на черкаських дорогах припадає на 12 годину, однак найбільше пригод із постраждалими відбувається о 19 годині.
Серед причин ДТП лідирує порушення правил маневрування — 569, на другому місці – перевищення допустимої швидкості — 526, з причин недодержання дистанції трапилося 339 ДТП.
Небезпечні перехрестя Черкас
(місця концентрації ДТП, дані за 2016-2019 роки):
перехрестя вулиць Смілянська — Надпільна: 6 ДТП (один загинув, шість травмовано);
Шевченка — Байди Вишневецького: 9 ДТП (14 травмовано);
Смілянська — 30 років Перемоги: 9 ДТП (16 травмовано);
Надпільна — Пастерівська: 8 ДТП (14 травмовано);
Благовісна — Грушевського: 7 ДТП (12 травмовано);
Грушевського — Надпільна: 7 ДТП (9 травмовано);
Ділянка вул. Одеської, від вулиці Лесі Українки до будинку Одеська 8: 10 ДТП (13 травмовано);
Надпільна — Чорновола: 10 ДТП (12 травмовано);
Смілянська — Вернигори: 8 ДТП (13 травмовано);
Самійла Кішки — Хіміків: 8 ДТП (15 травмовано);
Чиковані — Чорновола: 11 ДТП (один загинув, 11 травмовано);
Надпільна — Новопречистенська: 4 ДТП (чотири травмовано);
Чорновола — Молоткова: 7 ДТП (один загинув, 7 травмовано);
Благовісна — Митницька: 8 ДТП (17 травмовано);
Надпільна — Казбетська: 5 ДТП (6 травмовано);
Благовісна — Казбетська: 7 ДТП (16 травмовано);
Благовісна — Пастерівська: 8 ДТП (11 травмовано);
Благовісна — Пушкіна: 5 ДТП (17 травмовано).