У понеділок, 22 червня, величезний потік води під час грози змив 20 метрів асфальтної дороги в селі Чичиркозівка Звенигородського району.
– Я питала 90-літніх старожилів, але й вони не пам’ятають такої грози, – розповідає сільська голова Олена Матвієва. – Вода летіла з неба просто стіною. Асфальт на вулиці Гагаріна підмило й понесло величезними шматками. Шкода, бо це була найкраща дорога в селі. Її збудували ще в 90-их роках минулого століття, й відтоді це була єдина дорога до того кутка. Нею мало їздили, й асфальт гарно зберігся. Зараз його немає.
За словами Олени Петрівни, в селі постраждала не тільки дорога.
– Рівчаки, потічки й річечки переповнилися водою настільки, що вона не поміщалася й розливалася всюди широким плесом. У багатьох людей змило з городів цибулю, картоплю, буряки, моркву. Фактично, частина людей залишилася без врожаю. Затопило велику кількість криниць.
У вівторок сільська рада скликала комісію, яка підрахувала попередні збитки. До роботи комісії були залучені фахівці з району.
– Ми не входимо до жодної із громад, – каже Олена Матвієва. – Тому дорогу, вірогідно, відновлюватимемо власними силами. Можливо, проситимемо допомогу в району.
У селі Хутори Черкаського району блискавка влучила в житло Інни Устенко.
– Гроза розпочалася після 16-ої години, – розповідає староста села Олександр Литвиненко. – Блискавка вдарила близько 16.30. Майже відразу припинився дощ. Я від’їхав машиною метрів на 300, коли мені зателефонували й повідомили про пожежу. Повернувся й побачив жахливу картину. Від удару блискавки пройшло хвилин 7-8. Увесь дах добротного будинку на дві половини являв собою суцільний жар. Добре, що люди встигли вибігти й ніхто не постраждав. На мій виклик приїхали чотири пожежних машини. Дві з них із нашої птахофабрики. Але пожежники не мали жодних шансів. Їм на збори знадобилося 10 хвилин, а за цей час усе згоріло дотла. Єдиний спосіб урятувати будинок – стояти біля нього напоготові й почати гасіння відразу після удару. Але ми розуміємо, що це нереально. В одній половині будинку жила родина віруючих із вагітною господаркою. Господарі іншої половини – на заробітках у Німеччині.
Староста каже, що селяни оголосили збір коштів на допомогу погорільцям.
– На сесії сільської ради проситиму про цільову допомогу цим людям. Мабуть, певну допомогу їм надасть і церква, а також родичі, які проживають за кордоном.
За прогнозами синоптиків, дощі на Черкащині припиняться в другій половині тижня.