Мало не щодня черкащани скаржаться на запах гарі в повітрі й ускладнене дихання, виставляють фото задимлених Черкас і нарікають, що в повітрі рівень шкідливих домішок зашкалює.
Лабораторія Черкаського обласного гідрометцентру проводить щоденне визначення проб повітря на СО – оксид вуглецю на трьох постах. Викиди цього газу утворюються від неповного згорання пального в автомобільних двигунах, а також вугілля чи іншого природного палива. Ця шкідлива речовина - чадний газ, не має запаху та забарвлення. За даними нашої лабораторії, останній тиждень перевищень саме СО не було зареєстровано. Проте, чадний газ при вивільненні дуже швидко вступає в реакцію з киснем, у результаті чого утворюється вуглекислий газ – СО2, концентрації якого ми не визначаємо - коментує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Та річ не тільки в окисах вуглецю. Адже коли черкащани масово спалюють листя, у повітря, крім чадного газу, потрапляють й інші домішки й канцерогени – «букет отрути». Саме вони і мають неприємно-удушливий і подразнюючий запах. У диму при спалюванні є безліч токсичних сполук і канцерогенів, оскільки листя вбирає всі викиди. Разом із димом у повітря потрапляють пестициди, радіонукліди, свинець і ртуть. Такий «мікс отрути» є дуже небезпечним для організму, може викликати захворювання легенів і навіть онкохвороби. Які ще потрібні аргументи для припинення осіннього спалювання?!