Минулого тижня у Черкасах комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій не підтримала рішення уряду про «карантин вихідного дня», чим дозволила місцевим підприємцям працювати у звичному режимі. Це спровокувало хвилю рейдів та перевірок правоохоронними органами у вихідні дні місцевих підприємців та складення на них десятків протоколів. У Черкаській мерії ж запевняють: готові допомагати приватному бізнесу відстоювати права у судах, і задля цього відкрили гарячу телефонну лінію юридичної підтримки підприємців.
Черкаси не одні, хто насмілився протистояти карантинним ініціативам кабміну. За спостереженнями громадської активістки Тетяни Ковальчук норовистість міст дивним чином пов'язана із другим туром виборів.
— Відмовилися запроваджувати "карантин вихідного дня": Черкаси, Рівне, Львів, Луцьк, Одеса, Краматорськ, Слов’янськ. Дивним чином у всіх цих містах буде другий тур виборів мера, — зауважила Ковальчук.
Та з чим би не пов'язували черкаський опір політики та активісти, а підприємці обласного центру минулого тижня активно мітингували під стінами міської та обласної влади та врешті вийшли на свої робочі місця у вихідні дні.
У поліції звітують: за 14-15 листопада по області зафіксували півсотні порушень карантину «вихідного дня». Складені протоколи будуть скеровані до суду. За порушення карантину для громадян та посадових осіб передбачені штрафи від 17 до 34 тисяч гривень.
— Усіх підприємців, на яких у вихідні було складено протоколи, ми запрошуємо до міської ради. Наш юридичний відділ буде надавати їм допомогу у судах і повірте мені ми відстоїмо їх права, — звернувся до городян зі своєї сторінки у соціальній мережі Facebook черкаський мер Анатолій Бондаренко. — Сьогодні у Верховній Раді України зареєстрована постанова про скасування карантину вихідного дня. Інфекціоністи визнають: локдаун на вихідні не дасть результатів, тут або запроваджувати його на всі дні, або узагалі не запроваджувати. У вірусу немає вихідних.
Телефон гарячої лінії юридичної підтримки підприємців (063) 675 01 14.