Черкаські комунальники оголосили "війну" наркодилерам

У Черкасах працівники «Черкаситеплокомуненерго», ЧЕЛУАШ та управлінської компанії «Нова якість» затято борються з наркодилерами. Написи з електронними адресами та назвами сторінок у соцмережах та месенджерах, через які продають наркотичні речовини, не на жарт отруюють їм життя. Такі повідомлення регулярно з’являються на парканах та стінах будівель, що належать комунальним підприємствам, і їх працівники раз за разом наполегливо замальовують та щиро зізнаються — їх це вже допекло.

— Ми не хочемо бути співучасниками злочину. Вони малюють «продаж наркотиків», а ми зафарбовуємо — така наша доля, — ділиться директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.

— Останні три-п’ять років серед написів, графіті та інших «художеств» з’явилися електронні адреси, через які продають наркотичні засоби. Зловити тих, хто це робить, практично не можливо, вони балончиком через трафарет в раховані секунди наносять напис та й тікають, — розповідає про пошесть начальник служби транспортування теплоенергії КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Сергій Дубина.

Усього у підприємства 81 центральний тепловий пункт, з яких лише п'ять недоступні стороннім, решта піддаються безперервним атакам графітчиків та наркоторговців.

— Найбільше пишуть на пунктах у центі міста, мікрорайоні Казбет, на Луначарці та в Південно-Західному районі. Зокрема, за адресами Хрещатик 130, Шевченка 132, Смілянська, 2 — вже по другому колу цього року замальовуємо. Їх з однаковою інтенсивністю наносять практично в усіх мікрорайонах міста, але переважно на пунктах та парканах у людних місцях, прохідних дворах, де ці написи може побачити велика кількість перехожих, — аналізує начальник дільниці №6 КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Валерій Механіков.

Зрозуміло, що такі написи допікають, адже на підприємстві вимушені відривати працівників від важливішої роботи та ставити на зафарбовування настінних повідомлень. Часто бригада ще не встигає зібрати інструмент, як на щойно пофарбованих та побілених стінах з'являються нові написи.

— За півроку, відколи діє наш соціальний проєкт «СтопНаркотик», наші працівники зафарбували понад 200 написів наркоканалів, про які нам повідомляли городяни. Та нові написи, на жаль, з’являються, як гриби після дощу. Вже на зафарбованих стінах їх наносять наново, — розповідає свою історію боротьби засновник управлінської компанії «Нова Якість» Андрій Бортник.

Своєю чергою до такої роботи стимулюють і в муніципальній інспекції, адже на тих, кому не вистачає свідомого підходу, чекають попередження та штрафи.

Керівник Муніципальної інспекції Черкаської міськради Станіслав Коломієць покладається на розуміння власників магазинів, будинків, керівників установ та організацій, що саме вони мають дбати, аби подібні написи не з'являлися на їхньому майні. Директори більшості комунальних підприємств міста оперативно реагують на наполегливі прохання замалювати чи прибрати такі написи.

Ми неодноразово спільно з громадськими організаціями проводили спільні заходи, під час яких замальовували ці написи. Важливо, щоб адміністрації установ, організацій та й просто пересічні городяни не були байдужими та по можливості знищували написи, через які молодь має вихід на наркодилерів, — коментує начальник сектору комунікацій Головного управління Національної поліції в Черкаській області Дмитро Грищенко.