Напередодні Нового року один із найбільших в Україні операторів зв’язку lifecell провів у Черкасах презентацію своїх рішень для бізнесу. Під стіною хлопці в білих сорочках й дівчата в жовтих сукнях презентують нові розробки компанії. Найбільше людей підходить до нового медичного комплексу.
– Юро, ану поміряй температуру, – просить фотограф. Мушу виконувати його забаганку.
Одна з дівчат підносить пластину мені до лоба.
– Тридцять шість і три, – оголошує. Потім бере палець правої руки і вставляє його в защіпку. Відчуття - ніби прищепкою прищепили.
– Рівень кисню – 98%, – оголошують дівчата.
– Щось кисню забагато, – Ігор дивиться на мене з усмішкою.
Дівчата обурюються:
– Так і має бути! Це ж кров!
Так ми стали одними з перших користувачів нового рішення lifecell для телемедицини, яке представляє собою мобільний комплекс для вимірів показників здоров’я в форматі «все-в-одному». Завдяки цьому комплексу жителі віддалених сіл зможуть отримати доступ до медицини на місці: здати базові аналізи та отримати консультацію лікаря онлайн. Завдяки 3G/4G-зв’язку пристрій підключається до інтернету і дані обстеження пацієнта бачить лікар у міський лікарні, яка розташована за десятки, а іноді й сотні кілометрів від пацієнта.
Захід відкриває начальник департаменту продажів Сергій Мамонтов:
- Оператор lifecell є дочірньою компанією Turkcell — турецького постачальника конвергентних телекомунікаційних і технологічних послуг, який обслуговує 49 мільйонів абонентів у різних країнах світу. Ми вийшли на ринок України пізніше за інших операторів й дещо поступаємось їм за кількістю абонентів. Натомість намагаємося компенсувати це вищою якістю послуг. Ми постійно покращуємо якість нашого 4G-зв’язку та поступово готуємося до запуску стандарту передачі даних у якості 5G.
Оператор розробив і пропонує своїм бізнес-клієнтам рішення, що дозволяють спростити роботу бізнесу та підвищити ефективність роботи підприємств з різних галузей.
– Ми пропонуємо своїм клієнтам рішення, які спрощують і покращують роботу бізнесу. Наприклад, єдина мобільна мережа FMC дозволяє об'єднати мобільні і стаціонарні телефони компанії в одну мережу та здійснювати інтелектуальну обробку дзвінків (запис, контроль якості, відповіді працівників, статистика), – каже Дмитро Коновалов, спеціаліст із рішень та пропозицій для корпоративного бізнесу. – За потреби компанія може заблокувати міжнародні дзвінки та внести обмеження у ключових топ-словах.
– За бажанням клієнта ми можемо приховати номер, з якого телефонують, і навпаки. Це актуально для медичних компаній. Бо якщо лікар телефонує клієнту з мобільного телефону, то наступного разу клієнт захоче зв’язатися з лікарем напряму, маючи номер його мобільного телефону. А лікар у цей час може відпочивати після зміни чи мати вихідний. У нас дзвінки клієнта завжди йтимуть на диспетчерську лінію. Те саме буде у випадку з поліцією, пожежниками чи службою безпеки.
Про омніканальну платформу «Омніселл» розповів Євген Кураченко, начальник відділу рішень для корпоративного бізнесу lifecell:
– Для бізнесу надзвичайно цікавою може бути наша платформа для здійснення масових розсилок. Ще 10 років тому основним джерелом таких розсилок були смс-повідомлення. Нині значно ефективнішими є різноманітні месенджери. Сюди перейшло 50-60% рекламних повідомлень від брендів. Їх перевага в тому, що до тексту можна додати відео чи картинку. Найбільш ефективною рекламою є такі повідомлення у месенджерах Viber чи ВiР. Зараз ми вже працюємо з телеграм-каналами. Якщо людина зацікавилася, є можливість зворотного зв’язку. Надзвичайно ефектним є таргетовані повідомлення, бо вони надсилаються людям, які зацікавилися першою розсилкою реклами. Тобто це вже не сліпа розсилка, а для цільової аудиторії. Таким розсилкам надають перевагу туристичні агенції.
Завдяки високій якості обладнання lifecell у нас не було збоїв у день масових розсилок, наприклад, у «Чорну п’ятницю». Усі рекламні повідомлення були доставлені споживачеві вчасно й він міг оперативніше дізнаватися про різноманітні знижки. Не треба купувати дороге програмне забезпечення – увесь сервіс доступний у «хмарі» з простою системою авторизації. Тобто ми боремося за 100% покриття потенційних клієнтів. Якщо раптом послуга не була вчасно доставлена основним каналом – ми дублюємо її іншим, який на цю мить для клієнта є більш доступним. З нами постійно працюють банки, ресторани, інтернет-магазини.
Юрій Голято, експерт з рішень та пропозицій для корпоративного бізнесу, розповів про систему оповіщення, завдяки якій можна миттєво повідомити про надзвичайну ситуацію широку аудиторію.
– Якщо клієнт не відповідає на дзвінок, йому перетелефонують. Не бере знову – повідомлення прийде йому в інший зручний спосіб – через SMS або в месенджер. Система працює автоматично, без втручання людського фактору. Повідомлення широкій аудиторії можна відправити з одного телефону. Ми плануємо розсилати і повідомлення побутового характеру. Щоб про відсутність води в крані люди дізнавалися не з дошки оголошень у під’їзді, а з наших розсилок. І це будуть всі мешканці будинку, незалежно від оператора, яким вони користуються.
У перерві заходу спілкуюся з власником черкаської компанії «Маклаут» Віталієм Лаутом.
– Ми працюємо з компанією lifecell 10 років, – розповідає він. – Співпрацю одночасно розпочинали і з іншими операторами, але переконалися, що якість наданих послуг, швидкість, оперативність – найкращі саме в lifecell. Зараз усіх працівників ми перевели на зв’язок lifecell. Дуже задоволені й хочемо продовжувати співпрацю.
Цього року оператор lifecell почав тестувати і впроваджувати рішення для розумного міста, логістичних сервісів, моніторингу довкілля, розумного дому тощо. Найбільшим попитом серед компаній користувалися наступні послуги: розумне освітлення, облік витрат води, електроенергії та газу, розумна парковка, моніторинг стану навколишнього середовища, трекінг, розумне сільське господарство, моніторинг відкриття люків (кабельна каналізація, водопровід, тепломережі), моніторинг відкриття дверей, моніторинг температури і вологості в приміщенні. У Львові, Івано-Франківську, Житомирі і Вінниці вже працюють SMS-квитки, запроваджені оператором у муніципальному транспорті. Це дозволяє швидше й екологічніше платити за проїзд в транспорті.
Наступного року компанія планує запровадити ще близько 30 своїх інтелектуальних розробок.