За даними, наданими Українським центром оцінювання якості освіти, четверо учнів черкаських шкіл отримали найвищий бал із зовнішнього незалежного оцінювання. Троє черкащан здобули по 200 балів із математики. Учениця з ФІМЛІ показала найвищий результат з двох дисциплін – математики й хімії. Ще одна учениця взяла максимум з іноземної мови. Цьогоріч кількість учнів із найвищими балами втричі більша за минулорічну.
Найвищий результат із математики на ЗНО показали: Софія Мигаль та Віталій Панаско - учні ФІМЛІ та учителя Корнієнко Оксани Вікторівни. А також Вєста Барілко, учениця Черкаської спеціалізованої школи № 17 та учителя Данько Олени Анатоліївна.
Мигаль Софія, учениця ФІМЛІ набрала 200 балів і з хімії учителя Баранової Інни Станіславівни.
Софія Дика — учениця Черкаського гуманітарно-правового ліцею та вихованка Обжилян Ольги Юріївни отримала 200 балів на тестуванні з іноземної мови.
- Я безмежно вдячна моєму вчителю. Без неї я б не мала таких результатів, як на ЗНО, так і на олімпіаді! – написала слова подяки Софія під вітальним постом на сторінці директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Сергія Воронова.
- У цілому маємо вже вдвічі кращий результат ніж минулого року - 4 учні, що набрали 200 балів і це ще не всі результати ЗНО, що надійшли до нас! Остаточні підсумки 25 червня, — радіє успіхам черкаських освітян та їх вихованців Сергій Воронов. - Нагадаю, що результати ЗНО є одним із ключових аспектів у визначенні рейтингу найуспішніших освітніх закладів країни!
Поки одні випускники показують відмінні результати на ЗНО, інші ж не можуть скласти тестування, аби їм його просто зарахували. На жаль, на Черкащині таких 10% випускників. У Департаменті освіти і науки Черкаської ОДА запевняють, що основними причинами того, що випускники не склали тестування є користування ними забороненими предметами під час ЗНО, запізнення або недопуск до складання через технічні помилки.
Рішення про встановлення порога “склав / не склав” ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога “склав / не склав” здійснюється й генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.