Жителі села Хацьки Черкаського району вимагають звільнення керівника відділу освіти ОТГ Яни Кулик через її сина. 28-річного чоловіка поліція затримала за підозрою в участі у наркосиндикаті. Він нібито готував заборонені речовини. Селяни тепер упевнені: його мати не має права керувати освітянами.
На її дитину й раніше постійно скаржилися, - каже місцевий житель Анатолій Красноголовець. – У хлопця звідкись були чималі гроші. Він собі купував дорогі мотоцикли та автівки. Ганяв по селу, як навіжений. Колись ледь людей не збив. Тепер ми дізналися, що у Хацьках «накрили» нарколабораторію. Він живе з бабцею. А за городом придбав будинок поряд із залізничною колією. В ньому все і відбувалося. Правоохоронці нібито знайшли там зброю і наркотики. Зараз люди обурені. Наші діти ходять в школу, якісь гуртки. Цим всім завідує Яна Олегівна. Нам мало віриться, що вона ні про що не здогадувалася.
Доказом чоловік вважає наявність у подружжя Кулик недешевих автомобілів:
Ми зверталися до голови ОТГ, аби прибрав Кулик із займаної посади хоча б до закінчення слідства. Якщо вона не навчила свою дитину, то не має права керувати освітою. Нам відмовили.
Голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко настроїв хацьківчан не поділяє.
Ті, хто хоче покарання затриманим, абсолютно праві. Але люди, які бажають «крові», самі поводять себе не дуже морально. Ніякої зброї й наркотиків у баби, де він жив, не вилучали. У цій ситуації є моральна й законна сторона. Звичайно, батьки завжди відповідають за своїх дітей. З юридичної точки зору немає відповідальності через дитину, яка вчинила злочин. Яна Олегівна докладала максимум зусиль, аби зробити із сина нормальну людину. Сам він колись добре вчився. Є хорошим художником, майстер спорту. Його мати зробила багато хорошого на своїй посаді для освіти.
Затриманий чоловік раніше працював у правоохоронних органах. Останнім часом займався ремонтом та перепродажем автомобілів. Збирався їхати на заробітки. У винуватість сина Кулик не вірить.
У сина нічого забороненого не знаходили, - коментує Яна Кулик. – Забрали лише ноутбук його дівчини та його банківську картку, на якій було 5 тисяч гривень. І це все. Через резонанс сина таки посадили в СІЗО. Я зверталась в поліцію та прокуратуру щодо інформації, яка зараз шириться від односельчан у мою адресу. Та прокуратура відмовила, бо погроз у мій бік немає. Поліція, думаю, теж спише справу. Моя дитина не їздила на дорогих автівках. Мотоцикли, так, були вартісні. Але ж вони належали не йому. Обкатував їх, коли ремонтував. Він скуповував старі, ремонтував і продавав їх потім. Так заробляв. Йому допомагала сестра, яка працювала на заробітках. Мав їхати за кордон. Ми як батьки теж допомагали, чим могли.
Особливих статків родина не має, запевняє Кулик. Позашляховик «Мітсубісі» придбали нещодавно. Каже, витратили на нього всі заощадження.
Ми самі заробляємо, а не син давав, як думають люди, - переконує жінка. – Я не збираюся «відмазувати» його, якщо доведуть провину. Хоча немає доказів, що він займався виробництвом наркотиків. Є лише спілкування з імовірним організатором. Останній колись працював із моїм сином у поліції. Впродовж кількох місяців разів із 10 вони спілкувалися телефоном по кілька хвилин. Ще у матеріалах справи є про те, що син допомагав йому перевезти холодильник та інші речі. Оце й все. Навіть суддю це здивувало. Порадив подати апеляцію на зміну запобіжного заходу.
Чиновниця брала відпустку за власним бажанням, аби поїхати до сина. Зараз знову вийшла на роботу. Тепер побоюється помсти.
Мої колеги мене підтримують, – говорить Кулик. – У п’ятницю я їх запросила, аби поговорити щодо ситуації. Жодної людини не було, яка б не хотіла бачити мене на моїй посаді. Перед цим думала, що як скажуть йти, то піду. Та сказали, що маю повне моральне право залишатися на роботі. Боюся, що мені мститимуть люди. Увечері чоловік забирає машиною з роботи.