У Звенигородському районі скаржаться на «чорних лісорубів» які ночами пиляють 60-100-річні дуби та інші дерева твердих порід.
Про це розповідає міський голова Тального Василь Сідько.
– Приїжджають уночі й ріжуть деревину твердих порід. В основному дуб і акацію. Страждають села, які розташовані на кордоні із Кіровоградською областю, – каже Василь Петрович. – Однак не буду стверджувати, що злодії саме звідти. Можливо, це так прикриваються й місцеві ділки. Думаю, у нас достатньо тих, хто хоче поживитися на крадіжці лісу в посадках. Ситуацію утруднює те, що офіційно посадки ні на чиєму балансі не перебувають – ні міської ради, ні орендарів. Плануємо передати їх на баланс орендарям, які обробляють поля в цій місцевості.
– В селі Зеленькові вже вирізали всі дуби з боку кордону з Кіровоградською областю й перейшли на інший бік – до села Білашки, – бідкається адміністратор Оксана Удачна.
– Слідчо-оперативна група виїздила на місце злочину, – каже начальник Тальнівської поліції Максим Донець. – Зараз проводяться пошукові заходи.
Начальник спеціалізованої екологічної прокуратури Черкаської області Вадим Семенов стверджує, що третину всіх екологічних злочинів в області складають справи про незаконну вирубку лісу.
Судами ухвалено 6 обвинувальних вироків, з яких 5 передбачають обмеження волі та один – позбавлення волі (всі з іспитовим терміном). 24 кримінальні провадження перебувають на розгляді в суді.
Як зазначив Вадим В’ячеславович, розслідування справ, пов’язаних із незаконною порубкою, зазвичай є непростим, оскільки їх розпочинають, як правило, постфактум – після знайдення в лісі нових пеньків. Свідків при цьому, зазвичай, не буває.
Також Вадим Семенов зазначив, що термін «незаконна порубка» стосується лісового фонду. Натомість незаконне знищення дерев на території населених пунктів трактується по-іншому – самоуправство, незаконне заволодіння майном тощо. Такі справи також є. Для порушення кримінального провадження сума завданого збитку повинна бути 22700 гривень або вище.