Сільська рада Свидівка ініціює приєднання їхнього села до обласного центру та створення об’єднаної територіальної громади. Відповідний документ днями на своєму офіційному сайті розмістила Черкаська міська рада.
Слідом за Благодатним до складу Черкас виявили бажання увійти Свидівок та Сокирне
У ньому зазначається, що Свидівоцька сільська рада має намір вивчити звернення депутатів сільської ради про добровільне приєднання територіальних громад села Свидівок та селища Сокирне Свидівоцької сільської ради до Черкаської міської ради об’єднаної територіальної громади. Та провести громадське обговорення щодо можливого добровільного приєднання територіальних громад протягом 30 днів з дня прийняття цього розпорядження.
— До подібної ініціативи мешканців і рішення сільської ради я ставлюсь позитивно, — коментує ініціативу приміського села мер Черкас Анатолій Бондаренко. — Я спілкувався з сільським головою, вони бачать, як живе наше місто: відбувається розвиток, ідуть зміни, будуються дороги… Зрозуміло, що вони хочуть до нас приєднатися, адже шукають, де краще. Коли порівняти нас і Руську Поляну чи Червону Слободу, то ми за реформами на два кроки попереду. Тож Свидівоцька сільрада звернулася до Черкаської міськради із проханням розпочати процес приєднання. Остаточне рішення за депутатами та громадою.
Анатолій Бондаренко запевняє: місто готове допомагати вирішувати проблеми приєднаних сіл. Зокрема, у Свидівку проблема номер один — високий рівень ґрунтових вод, берегоутримання.
На таку звістку відреагував у Facebook депутат Черкаської міськради Олександр Згіблов. Він ще два роки тому заявляв, що до Черкас має приєднатися ряд сіл: Свидівок, Сокирна, Благодатне, Червона Слобода, Вергуни, Хутори, Руська Поляна і Геронимівка. Але тоді це викликало дискусію і обговорення.
— Далі балачок тоді справа не пішла. Міський голова Бондаренко навіть не ініціював звернення до цих сільських рад, нічого не запропонував громадам сіл. А на зборах у Геронимівці взагалі заявив, що йому потрібна тільки "геронимівська земля". Як думаєте, з ким вирішили об’єднуватися жителі села після такої заяви? – каже Згіблов. – Поки міська влада Черкас "телилася", Геронимівка об’єдналася із Руською Поляною, Червона Слобода із Вергунами і Хуторами. Черкаси втратили свій шанс на розширення.
Обранець зауважує: замість повноцінного об’єднання із вісьмома селами, можливо, Черкаси отримають неповноцінне об’єднання із трьома (ще Благодатним).
—Щоправда, і це під питанням. Якщо жителі цих сіл захочуть об’єднуватися із владою Черкас, яка просякнута корупційними скандалами, у якої одне бажанням "все закатати в плитку", котра тільки і бачить на кого ще повісити тарифи на вивезення негабаритного сміття, – додає депутат.
Черкасам вигідно об’єднатися з усіма навколишніми селами, вважає директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько. Територія міста обмежена. А нові землі – це можливості для розвитку міста. Об’єднатися вигідно ще й з економічного боку. З великих міст держава вилучає гроші на дотацію задля розвитку менших міст. Тому місто зацікавлене приєднати більше сільських громад, щоб зменшити кількість грошей, які віддає державі.
А от чи вигідно навколишнім селам приєднатися до Черкас – ще питання. Адже керуватиме грошима Черкаська міська рада. А інтереси сіл представлятимуть всього кілька депутатів. Та й дивлячись на Дахнівку, до якої у міських керманичів руки просто не доходять, сільські жителі не поспішають приєднуватися до Черкас.
Нагадаємо, у жовтні цього року жителі Благодатного виявили бажання приєднатися до Черкас. Провівши побудинкове опитування, аби з'ясувати чи всі селяни хочуть такого об'єднання, депутати сільради все ж таки за приєднання їхнього села до обласного центру не проголосували.