Дороги та аеропорти – пріоритети для регіону від Скічко і від Президента

14 липня Володимир Зеленський у Дніпрі обговорив з місцевими чиновниками та мером міста перспективи реконструкції аеропорту, ремонт об’їзної дороги, та реконструкцію моста. Було вирішено реконструювати діючі повітряні ворота, побудувавши нову злітно-посадкову смугу. Вартість робіт оцінили у 2,9 млрд гривень. Тендер на розробку проекту реконструкції аеропорту у Дніпрі планують провести вже цього тижня.

Сподіваємося, що за результатами Міжнародного Економічного форуму «Нова перспектива Черкащини», Президент підтримає і проект кандидата в депутати від «Слуги Народу»  Олександра Скічко з реконструкції Черкаського аеропорту, та вирішення проблеми дорожнього «армагедону» по трасі Канів-Черкаси

 

Нагадаємо, на відновлення Черкаського аеропорту який колись був один з найбільших в Україні необхідно 500 млн гривень. На ремонт доріг з Держбюджету виділено трішки більше 400 млн. за останні 5 років. Відновлено за ці кошти менш ніж 40 км трас області.

 

Міжнародний Економічний форум «Нова перспектива Черкащини» відбувся 9 липня за участі місцевої влади, представників великих підприємств регіону, іноземних інвесторів та експертів. Спеціальний гість заходу - Олег Устенко, радник Президента України з економічних питань підтримав ідею Олександра Скічка щодо створення на Черкащині «транспортного хабу» як бази для розвитку переробної промисловості Центральної України, але зазначив, що для реалізації програми розвитку Черкащини знадобиться Президентська більшість у Парламенті.

Кілька днів тому Президент України Володимир Зеленський проінспектував роботу з очільника Дніпропетрвщини. Він обговорив з мером міста одразу декілька болючих питань для області: реконструкцію Дніпровського аеропорту, ремонт об’їзної дороги, та реконструкцію моста.

На цьому тижні президент відвідає Черкащину, де схожі проблеми. А судячи з того, що результатом візиту до Дніпра стало виділення майже 2,5 млрд. грн на реконструкцію аеропорту (гроші планують отримати завдяки державно-приватному партнерству) то й Черкащина має усі шанси на отримання  коштів для розвитку регіону, а саме найболючого транспортного питання: ремонту доріг, реконструкції аеропорту, розвитку інфраструктури.

Тему розвитку Черкаського регіону як логістичного хабу центральної України близька і кандидату в народні депутати від партії “Слуга Народу” Олександру Скічко, яку він підняв в рамках міжнародного економічного форуму «Нова перспектива Черкащини», що відбувся днями у Черкасах.

“На сьогодні розвиток держави пов’язаний перед усім з розвитком регіонів. А розвиток кожного регіону залежить від того, як буде розвиватися промисловість. Черкаська область має значні переваги у цьому плані. Насамперед транспортні – адже тут є три види транспорту – річковий, автомобільний і залізничний, що дозволяє створити тут потужний транспортний хаб та розвинути логістику”, – зазначив у презентаційній промові Скічко.

Минулого року Черкащина отримала всього трохи більше 21 мільйонів доларів інвестицій, що становить 1,1% від загальної кількості інвестицій по Україні. І це надзвичайно мало, адже статистика показує, що вже 30% жителів Черкащини виїхали за кордон або у інші області України, щоб заробляти — зазначив майбутній нардеп. Тож ситуацію потрібно міняти кардинально перш за все розвитком промисловості, яка, в свою чергу залежить від відновлення інфраструктури, – перш за все доріг. І тут без державної підтримки не обійтися.

Територією регіону проходять більше 6 тис. автомобільних доріг. Міжміські та внутрішньообласні пасажирські перевезення, забезпечують 1 автовокзал і 29 автостанцій. Залізничні перевезення в області забезпечують 3 залізничні вокзали, 32 залізничні станції. На території області розташований один аеропорт — комунальне підприємство “Аеропорт Черкаси”. І все це перебуває в аварійному або передаварійному стані.

Міський голова Канева Ігор Ренькас поділився щодо ситуації з річковим сполученням – він пам’ятає, як місто ще нещодавно приймало тисячі туристів звідусіль:

“По Дніпру ходило безліч водного транспорту, було сполучення не лише з Києвом, а й з такими містами, як Дніпро чи Запоріжжя. Нині річка Дніпро пустує” – маємо занепад річкового транспорту, проблеми з питною водою, з екологією Дніпра.

За словами ж Олександра Скічка, потрібно дати на законодавчому рівні поштовх для інвестицій.

“Якщо брати навіть ті ж дороги, щоб до нас доїхав потенційний інвестор, то місцеві бюджети не можуть впоратися з капітальною реконструкцією доріг, як і не можуть самостійно залучати інвестиції. Відтак я ставлю для себе першочергові цілі – домогтися державних субвенцій для капітального ремонту доріг, відновити Черкаський аеропорт та розвивати річковий транспорт з тим, аби розвинути в регіоні транспортну інфраструктуру.

Сьогодні на місцеві бюджети поклали додаткові навантаження у вигляді утримання садочків, шкіл, амбулаторій. Але лише 60% надходжень від ПДФО залишається в місцевих бюджетах. Я ж є автором законопроекту, який дозволяє залишати на місцях 90% ПДФО. Це буде справедливо і спричинить розвиток інфраструктури на місцях, – розповів Скічко.

Олександр Скічко зазначив, що готовий виступити тією людиною, яка налагодить якісний зв’язок і забезпечить діалог та між центральною владою та представниками місцевого самоврядування і бізнесу.

Як спільно зазначили Олександр Скічко та керівник передвиборчого штабу політичної партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, проблему із автошляхами Черкащини буде вирішено після обрання нового складу парламенту та формуванню нового уряду за підтримки Президента та партії «Слуга народу».