Мати й донька мали їхати за кордон, та в день виїзду зникли. Сусідка, якій вони мали занести ключі від хати, забила на сполох.
Виклик на спецлінію 102 надійшов із села Радчиха, що на Катеринопільщині. Односельці повідомили, що зникла 49-річна жінка та її 16-річна донька, які приїхали у відпустку з-за кордону. У цей день вони мали повертатись до Європи та, як завжди, залишити ключі сусідам. Однак господиня будинку до односельців не приходила і не відповідала на телефонні дзвінки.
Староста села Радчиха Валерій Гончар говорить, що жінка з донькою певний час жили в будинку, який належить її батькам, які вже померли. Згодом переїхали в Черкаси, а тоді виїхали за кордон. Зрідка навідувались у село до батьківської хати. Учергове приїхали сюди на місяць наприкінці вересня:
– 20 жовтня вони повинні були повертатись до Італії. І цього числа сусідка мала підійти до них, аби завезти в Звенигородку до перевізників. О 15.00 сусідка приїхала, але двері ніхто не відчинив. Вона знайшла мене, ми під’їхали на місце, обдивились усе, почали телефонувати на номер зниклих. І чули, що телефон грав усередині. Уже згодом жінка розповіла, що звечора вони розтопили піч, а з п’ятниці на суботу потепліло і зміна атмосферного тиску, імовірно, привела до того, що чад пішов усередину. Тяги, мабуть не було, погано горіло. Я вже думав, що їх і в живих немає. Викликав поліцію.
Поліцейські Звенигородського райвідділу поліції швидко прибули за адресою, де на них вже чекав староста села. Спробували зайти до будинку, але двері були замкнені зсередини. Тоді старший лейтенант поліції Богдан Цірик та капітан поліції Олександр Ладинчук разом зі старостою вибили вхідні двері та увійшли до будинку.
– Мати й донька лежали на ліжках і обоє кліпали очима. Жінка ще була при свідомості. Бо відповіла, коли спитали, чи чула вона, як дзвонив мобільний. Зразу дівчинку винесли надвір, бо вона навіть не розмовляла, тоді жінку. Викликали «швидку». Ще до приїзду медиків постраждалим надали домедичну допомогу. А медики одразу підключили їх до кисневих концентраторів і відвезли до Звенигородської лікарні. Там вони пробули два дні. А на ранок наступного вже доїхали до Польщі, а звідти – на Італію, – розповів Валерій Гончар і додав, що це перший такий серйозний випадок отруєння чадним газом у їх селі.
Чадний газ – це підступна небезпека, яка не має ні кольору, ні запаху. Під час опалювального сезону часто фіксують отруєння чадним газом. Серед симптомів: головний біль, слабкість, відчуття втоми, нудота, прискорене дихання, запаморочення, сплутана свідомість. Не нехтуйте інструкцією з експлуатації електрогенераторів та приладів для опалення систем. Вчасно перевіряйте справність роботи газових приладів та вентиляції.
Валерій Гончар говорить, що люди роками не живуть у хатах, печі не розтоплюють, тому і виникають такі ситуації.
– Щоб надати першу допомогу, постраждалого треба винести на вулицю та викликати швидку. Під голову можна покласти подушку або згорнуту ковдру і розстібнути тугий одяг. Небезпечні сполуки, які утворюються в організмі людини під час отруєння чадним газом, нестійкі. На свіжому повітрі вони швидко розпадаються, – радить речниця УДСНС області Юлія Норовкова.