Перші п’ять претендентів на посаду голів РДА в Черкаській області пройшли необхідну процедуру погодження в Кабінеті Міністрів.
На посаду голови Чигиринської райдержадміністрації погоджено кандидатуру 43-річного Сергія Чередніченка. Чоловік є депутатом Кам’янської міської ради. Раніше був заступником Кам’янського міського голови.
– Ми хотіли, аби Сергія призначили головою РДА до нас у Кам’янку, – каже міський голова Володимир Тірон. – Однак до нас планують когось іншого. Сергія знаю як серйозного фахівця, беручкого до роботи, відповідального, комунікабельного. Закінчив Східноєвропейський університет, має дружину й двох синів. Один – школяр, інший – студент.
Сергій Чередніченко висував свою кандидатуру на виборах Кам’янського міського голови й програв Володимиру Тірону.
На посаду голови Уманської РДА претендує Світлана Волошенюк
– Світлана Анатоліївна починала свій шлях з низів, – розповідає її колега із Тального, голова Тальнівської районної ради Валентина Любомська. – Була депутатом Соколівоцької сільської ради, згодом очолила її. Гарно знає як місцеве законодавство, так і державні справи. Її помітили в Жашкові й запросили на посаду першого заступника голови райдержадміністрації. Потім обрали головою Жашківської районної ради. Вона була помічницею депутата Валентина Ничипоренка. Дуже справедлива, чесна, відповідальна. Знаю, що вона живе в Умані. Тому для Уманського району це знахідка.
Світлана Волошенюк має дорослу доньку.
Кандидатуру Владислава Гончаревського погоджено на посаду голови Звенигородської райдержадміністрації.
– Це дуже складний і неоднозначний вибір, – каже місцева жителька Олександра. – Прізвище не хоче називати. – Гончаревський – креатура голови районної ради Володимира Кучера. Зараз його просуває народний депутат Андрій Стріхарський. Раніше працював науковцем у Києві. Потім переїхав сюди. Став директором Тарасівської школи. Заявив, що відтепер усе робитиметься по закону. І справді, якщо в школі проривало трубу – писав доповідну начальству, а не брав пляшку й не вирішував питання на місці із місцевими слюсарями. Абсолютно негнучкий. Закінчилося тим, що інспекція праці оштрафувала школу на 100 з лишком тисяч гривень за якусь проблему з кухарками. Грошей на штраф не було й постало питання про її закриття. Потім Гончаревський звільнився з директора. Однак написав у біографії, що досі працює у відділі освіти, хоча насправді є безробітним.
Голова Звенигородської районної ради Володимир Кучер має протилежну точку зору.
– Владислав Едуардович – високопрофесійна, чиста, порядна молода людина. Про конфлікт у школі я знаю, – каже Володимир Петрович. – Там дуже безграмотно діяло управління праці. Помилки були не під час директорування пана Гончаревського, а його попередників. Владислав розгріб ці Авгієві стайні й зумів довести чиновникам свою правоту. Якби в нас побільше було таких людей, то зміни настали би швидше.
33-річний Микола Березовий претендує на посаду голови Корсунської РДА. За президента Януковича його обрали головою Дацьківської сільської ради цього ж району. Після об’єднання в Стеблівську громаду став старостою цього села. У 2017 році звільнився.
– Я не знаю цієї людини, ніде в революційних подіях 2014 року він не був помічений, – каже ветеран російсько-української війни Олег Собченко із Корсуня. – Кажуть він є креатурою Андрія Стріхарського. Мабуть, це не дуже добре, бо свого часу кадри в районах розставляв колишній депутат Геннадій Бобов. Однак не думаю, що він накоїть великої шкоди. Це чиновники дуже дрібненькі, залежить від них дуже мало. До того ж їх часто міняють.
Ігор Ладнов із Корсуня теж подав декларацію на посаду голови РДА. Він є потенційним головою Городищенського району.
– Пан Ігор є депутатом Карашинської ОТГ, голова фракції Блоку Петра Порошенка, – каже секретар Карашинської об’єднаної громади Надія Конощук. – Раніше працював керівником управління праці й соціального захисту РДА. Мабуть, ще при Януковичу. Депутат живе в Корсуні, але на сесії до нас їздить регулярно, дуже активний.