Черкаська область вже зібрала 1 мільйон 400 тисяч тонн зерна нового врожаю, при середній урожайності 54,5 ц/га. Це майже на 10 центнерів більше ніж в минулого року.
– Перші місця по врожайності ранніх зернових та зернобобових культур займають Корсунь-Шевченківський – 61,5 ц/га, Лисянський – 57,9 ц/га та Чорнобаївський -56,7 ц/га райони, – розповідає директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка. – Озимої пшениці обмолочено на площі 193 тис. га, намолочено 1,1млн. тонн, з середньою врожайністю 57,8 ц/га (в минулому році 48,9 ц/га). В області є окремі господарства, які мали значно вищі врожаї. ТОВ «Агро Рось», Корсунь-Шевченківського району біля - 80,0 ц/га; ТОВ «Олімп» Кам’янського району - 73,0 ц/га,; ВП «Батьківщина Шевченка» ТОВ НВФ «Урожай» Звенигородського району- 73,0 ц/га, СФГ «Юлія» Монастирищенського району -73,0 ц/га. На окремих полях цих господарств пшениця дала 104 центнери.
Минулого року ми мали рекордний урожай кукурудзи. Це допомогло мати річний вал зерна понад 4 мільйони тонн. Які види на врожай цієї культури в цьому році?
– Площа під цією культурою збільшилася в 2019 році на 30 тисяч гектарів. Але врожайність швидше за все буде меншою тому, що перша половина вегетації для кукурудзи здебільшого проходила в посушливий період та високими температурами. Це не дозволяло культурі набирати вегетативну масу. Минулого року врожайність кукурудзи становила в середньому 92 ц/га.
А що з другим українським хлібом – гречкою?
– Великі площі гречки сіють північні області – Сумська, Чернігівська, Житомирська. В нашій області цією культурою посіяно 1,0 тис. га, але ще додатково сільгосппідприємства посіють біля 200 га пожнивної гречки.
Київські видання пишуть, що цукру цього року матимемо ледь не третину менше аніж минулого. Ціна не зросте.
– Маємо цукру з надлишком. Бачите, ціна на нього не зростає. Звісно, рік на рік не приходиться, але ніякої кризи цукроваріння я не бачу. Восени в області працюватимуть два цукрозаводи – Тальнівський і Селищанський. Цукровий буряк посіяно на площі 8,4 тис. га та очікуємо зібрати 323 тис. тонн із середньою врожайністю 385 ц/га.
Нова влада говорить про швидке відкриття ринку землі. Це допоможе ще збільшити врожайність?
Це допоможе в першу чергу притоку інвестицій. Але законодавча база і умови для впровадження ринку землі повинні бути прийнятними, прозорими і ефективними в першу чергу для наших аграріїв, сільгосптоваровиробників які працюють на землі.