Кримінальні методи впливу на владу

Міська влада цієї каденції прославилася чи не найбільшою кількістю подібних кримінальних розбірок. Причини цього зрозуміти важко: чи то до влади в місті прийшов криміналітет, чи то міські керівники щемлять інтереси місцевого криміналітету? І оскільки поліція не хоче чи не може поставити у цих розбірках крапку, пересічним черкащанам залишається тільки гадати.

У ніч на 13 вересня секретарю Черкаської міськради Ярославу Нищику невідомі спалили авто, що було припарковане в дворі будинку, де він мешкає. Сам Нищик подію пов’язує виключно зі своєю професійною діяльність та поглядами на те як має розвиватися місто. Тож маємо ще один прояв політичного залякування чи з’ясування ділових стосунків суто кримінальними методами в Черкасах.

 

— Очевидно, що напередодні голосування Черкаської міськради за знесення незаконних МАФів біля центрального ринку мені передали, що «всьо буде горіти», — так пояснив підпал свого авто у соціальній мережі Facebook секретар Черкаської міської ради Ярослав Нищик. — В машині ніколи не було проблем з проводкою. Авто 10 годин стояло перед пожежею. Мала новий акумулятор, була не на сигналізації, а на центральному замку. Машина напередодні пройшла діагностику і техогляд. За 2 хвилини до пожежі сусіди бачили, як у дворі метався молодий хлопець.

Авто, на жаль, було не застраховане. Заяву в поліцію Ярослав Нищик уже написав. Та сподіватися на швидке розслідування, чи принаймні хоч якесь розслідування не доводиться, адже практично жоден із гучних злочинів, скоєних проти відомих місцевих політиків та діячів досі не розслідувані. Це не вперше серед політичної еліти нашого міста використовуються бандитські методи у відстоюванні інтересів. Як то кажуть – Чекаго на Дніпрі. Щодо попередніх епізодів підпалу авто, погроз, бандитських нападів і навіть убивства міських депутатів та посадовців допоки практично жодне з них не розкрито. Не важко передбачити, що й підпал авто нинішнього керівника міськради залишиться не розкритим.

- Черкаси не пасуть задніх серед міст, де у владі процвітає криміналітет. Ви згадайте, як проходили останні місцеві вибори й хто та якими способами ішов до тої міської ради… Коли у 90-х роках я керував бандитським відділом (Ред. - відділ по боротьбі з бандитизмом та вимаганням) я їх усіх під плінтуси позаганяв. А сьогодні вони ходять у коридорах влади, тому й бандитизм там зараз процвітає. Але, на жаль, не спрацьовує сьогодні й поліція. Якби при мені таке відбулося, то вже наступного дня всі, хто до цього причетний, були б затримані – і депутати з посадовцями в тому числі, – прокоментував свого часу нашому виданню розбійний напад на Павла Карася генерал міліції, колишній керівник Головного управління МВС у Черкаській області Микола Каплій.

 

Кримінальний слід:
У липні 2016 року невідомі здійснили розбійний напад на подружжя черкаських чиновників: директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олега Стадника та його дружину директора департаменту фінансової політики міськради Наталію Джуган. Невідомі у чорному одязі та масках зі зброєю незаконно проникли до прибудинкової території за місцем проживання чиновників та напали на них. Викрали їх із місця проживання та заволоділи їхнім особистим майном, а потім з місця скоєння злочину зникли.
28 вересня 2017 року невідомі розстріляли з автомата Калашнікова голову Черкаської обласної організації «УКРОП» депутата Черкаської міськради Михайла Бінусова. Напад скоєно біля гаражів що неподалік від міського кладовища №2. Саме у вересні напередодні нападу Михайла Бінусова призначили виконувачем обов’язки керівника департаменту житлово-комунального господарства Черкаської міськради. Як стверджував мер Анатолій Бондаренко, він поставив перед новим керівником задачу побороти корупцію у департаменті.
Торік 28 серпня п’ятеро у масках вломилися у будинок депутата Черкаської міськради від ВО «Черкащани» — Павла Карася: вбили собаку, відібрали гроші, побили самого депутата, угнали авто. Як стверджує Павло Карась, причини цих подій – його політична діяльність. Це вже другий напад на помешкання депутата, перший відбувся перед місцевими виборами 2015 року.
22 вересня того ж 2018 року у дворі однієї із черкаських багатоповерхівок згоріло авто «Міцубісі Паджеро» депутата Черкаської міської ради голови фракції ВО «Черкащани» Івана Сухарькова. Основна версія слідства – підпал. Сам депутат та міський голова Анатолій Бондаренко інцидент пов’язували виключно з політичною діяльністю постраждалого. Це вже другий напад на автівку місцевого народного обранця. Вперше його авто постраждало у лютому 2016 року, тоді в його автомобілі невідомі побили вікна та вкинули незапалений коктейль Молотова.