Кабінет Міністрів погодив кандидатури Анатолія Риженка та Володимира Валюка на посади голів Маньківської і Христинівської РДА. На голову Монастирищенської РДА претендує Зоряна Заворотна.
59-річний Анатолій Риженко за часів губернатора Вадима Льошенка працював заступником голови Черкаської ОДА. Згодом очолював Маньківську РДА та районну раду. З посади пішов зі скандалом у 2014 році, коли з країни втік президент Віктор Янукович. У 2014 році балотувався до Верховної Ради від Опозиційного блоку, але вибори програв.
– У часи Порошенка його не підпустили би до посади на гарматний постріл. Адже він у 2014 році активно протестував проти закону «Про очищення влади». Це є навіть на його сторінці у «Фейсбуці». Але зараз настали інші часи й новій владі треба нових героїв. Однак я не думаю, що Риженко прийшов надовго. Чоловікові – 59 років, допрацює до пенсії та й піде собі, – розповідає Оксана, колишня чиновниця Маньківської РДА.
Сам Анатолій Риженко не вважає свою кандидатуру суперечливою.
– Так, я дійсно балотувався від Опозиційного блоку в 2014 році. Був їхнім технічним кандидатом на виборах до Верховної Ради. Це був мій підробіток, бо треба було чимсь годувати родину, відтоді як залишився без роботи. Пропрацював я у них півтора місяці. Потім прийняв пропозицію очолити районну організацію партії «Черкащани». Ми вибороли 10 депутатських місць на виборах до районної ради, пройшли до Іваньківської ОТГ. Свою кандидатуру суперечливою не вважаю. Навіть ті люди, які «скидали» мене з голови районної ради в 2014 році, тепер телефонують і вітають. Кажуть, що в районі треба працювати, бо півроку немає ні голови РДА, ні його першого заступника.
Разом із Риженком Кабмін погодив кандидатуру Володимира Валюка на посаду голови Христинівської РДА.
– Валюк працював першим заступником попередньої голови РДА, – каже колишній голова Христинівської РДА Валерій Данилевський. – Я з Христинівки виїхав давно. Знаю лише, коли я працював на посаді, пан Володимир працював у поліції. Які його політичні переконання – не знаю.
– За попереднього керівництва районом я очолювала громадську раду при голові РДА. А Володимир Валюк був секретарем, – розповідає Світлана Скрипчинська. – Працював із колишніми офіцерами, чорнобильцями, ветеранами. Його кандидатура – не найгірший варіант. Я мала певний національний радикалізм, а він завжди згладжував гострі кути. Про якісь політичні переконання колишнього міліціонера говорити важко.
На голову Монастирищенської РДА претендує Зоряна Заворотна. Жінка отримала погодження від Кабінету Міністрів.
– Більше пошуковців на цю посаду немає. Попередній голова Олег Недогода був чудовим керівником. Не крав, чесний, порядний, відкритий. Але нинішній владі такі не потрібні, – каже місцевий житель 39-річний Михайло. Прізвище не хоче називати.
Зоряна Заворотна раніше працювала в податковій адміністрації. Останнім часом очолювала районний осередок партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
Минулого місяця президент призначив Валерія Писаренка головою Чорнобаївської РДА. Раніше пан Валерій був членом Партії регіонів.
– Писаренко очолював сільську раду Великої Бурімки. Належність до Партії регіонів ніколи не приховував. Особисто щось погане сказати про пана Валерія не можу. Приємна в спілкуванні, чемна, вихована людина, - розповідає .
Максим Сухонос із Тального восени 2019 подав документи на програму «Ліфт».
– Туди закликали подавати заяву всіх, хто відчував, що має сили й бажання очолити район. Для мене це в першу чергу було випробуванням мого професійного рівня. Запитання в «Ліфті» були дуже складні на предмет знання законодавства. Новачок чи аматор там би заплутався ще на перших стадіях. Але я набрав 97 балів зі 100 можливих. Що було далі? Написали, що тепер треба чекати на співбесіду. Однак ніякої співбесіди не було. Мені навіть не перетелефонували, не поцікавилися. Тепер розумію, що вся ця історія з нібито «Ліфтом» була потрібна для окозамилювання. Показати людям, який він демократ, випустити пару. Взимку район очолив інший чоловік. Яким чином він переконав нинішню владу – я не знаю.
Колишній голова Тальнівської РДА Василь Клименко каже про глибоку кадрову кризу, яка є на Черкащині.
– Це раніше від бажаючих очолити район відбою не було. А зараз повноваження урізали, всі гроші пішли до громад. Посада нібито і є, а реальних важелів впливу не залишилося. Кандидатів відбирати все важче. За часів СРСР бізнесом займатися не дозволяли, то людина могла себе реалізувати на чиновницькій посаді. А зараз чиновницька посада такого рівня нікого не приваблює.