Карантин вніс корективи в усі галузі нашого життя. Особливо він вплинув на ринок праці. Кількість безробітних збільшується, а попит роботодавців на робочу силу зменшується.
— Ринок праці відображає стан економіки. Карантин різко і на тривалий час зупинив економічні ланцюжки та процеси, що негативно позначилося на ринку праці, — пояснює засновник консалтингового агентства «Персонал» Ірина Кіркіна. — Однак в умовах карантину продовжили працювати та навіть нарощувати об’єми ІТ, логістичні, аграрні компанії, підприємства з безперервним циклом виробництва.
У «Персоналі» пояснюють: життя в умовах карантину вимагає нових умінь та компетенції від тих, хто готовий працювати дистанційно. Відтак на перший план вийшли не стільки наявність спеціальності, скільки швидкість адаптації. Тож в умовах карантину різко виріс попит на IT-спеціалістів, кур’єрів, водіїв та логістів.
Тим часом у Черкаській обласній службі зайнятості наразі мають 652 актуальні вакансії. Тут шукають працівників у сфері сільського та лісового господарства, торгівлі та надання послуг, які наразі не є забороненими, логістики, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги. Є також вакансії для професіоналів та фахівців з досвідом роботи: бухгалтерів, лікарів, інженерів.
У консалтинговому агентстві «Персонал» додають: невтішна ситуація і з виплатами та рівнем зарплат. Багато підприємств попросту не мають засобів для виплати зарплат у період простою. Уряд був вимушений офіційно дозволити збільшити кількість днів неоплачуваної відпустки для працівників. Тому часто роботодавці користуються можливістю відправити своїх робітників у неоплачувану відпустку, частково залучають робітників і так само частково виплачують їм зарплату на рівні 70%, 50%, 30% від заробітної плати, або ж при повній зайнятості працівників виплачують їм лише ставку без бонусів та надбавок. Констатують тут і затримки виплати зарплати.