У Черкасах закінчилися кошти Державної програми на забезпечення інсулінозалежних хворих медикаментами. Про це минулого тижня попередив зі своєї сторінки у соціальній мережі Facebook директор Департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник.
— Асигнування державної субвенції закінчуються і в інших містах. Нашому ж місту до кінця року потрібно ще 5,5 млн грн. Ми вимушені були попередити медичні заклади — про припинення виписки рецептів, а аптеки про неможливість подальших розрахунків, — констатує Олег Стадник. — Ми передбачали цю ситуацію ще у січні. Це перше домашнє завдання нового уряду. Я сподіваюсь, що їм вдасться справитись. Тільки б по швидше.
Як запевняють у Департаменті охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міськради, на початку року вони довели міністерству загальну суму необхідну на фінансування медикаментів для інсулінозалежних черкащан — вона становила понад 15 млн грн, однак міністерство виділило обласному центру 10 млн грн, припускаючи, що у реєстрі внесено більше хворих ніж є насправді. Та рік показав, що корупційної складової у забезпеченні медикаментами хворих на діабет, принаймні у Черкасах — немає. Та від того не легше, бо грошей до кінця року не вистачає. Ускладнює ситуацію ще й постійний ріст кількості хворих на діабет.
— Є база, до якої внесені усі інсулінозалежні хворі: їх особисті дані, назви препаратів та необхідні дози. Щороку згідно з цими даними розраховується необхідний обсяг коштів, які має надати держава кожному місту для забезпечення таких хворих медикаментами. Однак щороку кількість хворих на цукровий діабет збільшується. Їх вносять до реєстру протягом року, однак коштів на цей рік для них не передбачено, — роз’яснює директор Черкаського міської консультативно-діагностичної поліклініки Владислав Свириденко.
Експерти зауважують: доцільно було б розраховану на початку року суму ще й збільшувати на 25%, однак у міністерстві зазначають протягом року не лише з’являються нові хворі на цукровий діабет, але й помирають ті, що вже є в державному реєстрі. Тож на думку фінансистів ті кошти, які були передбачені для пацієнтів, що на жаль, померли, мають перекрити видатки на медикаменти тих, хто захворів.
Цитата:
Олег Стадник: «МОЗ вважав, що багато «мертвих душ» у реєстрі. Виявилось — душі поки що живі!»
Факт:
Станом на 1 липня 2019 року на Черкащині проживало 8 600 хворих на цукровий діабет інсулінозалежної форми, з них — 245 дітей (за даними Черкаського обласного інформаційно-аналітичного центру з медичної статистики).