У платіжках на теплопостачання за новою формою, які отримують городяни, детально розписано, за що і які послуги вони мають оплатити. Кожен платіж виведений окремим рахунком, а відтак кожна така оплата має й окремі банківські збори. Тож послуги теплопостачання для городян подорожчали. Окрім того, черкащани стверджують: у платіжках виставлені рахунки за лічильники, яких вони в очі не бачили.
— Ну, от навіщо взяти й усе зіпсувати таким «покращенням»!? Я завжди своєчасно й сумлінно оплачував рахунки за надані послуги — ті, що реально можна відчути, побачити як то: теплопостачання, електрика, газ... А от тепер, отетеріло дивлячись на цю дурнувату «онучу» (рахунок), не на жарт подумую: а не послати б КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», коли їх специ неспроможні самостійно відділяти необхідні складові по залучених підрозділах, а змушують сумлінного платника нести додатковий клопіт і матеріальні навантаження, пов'язані з оплатою низки (чотири квитанції — замість однієї) допоміжних рахунків!? — описує свої враження від отриманих платіжок за теплопостачання черкащанин Ігор Маринченко. — Скоро дійде до того, що ми вимушені будемо оплачувати папір, стерте взуття листонош, помадку банківських працівниць, що братимуть до оплати квитанції. Таке враження, що окрім своїх дурнуватих забаганок, надавачі послуг гуртом взялися допомагати підзаробити банкірам.
Дехто з черкащан скаржиться: окрім банківських видатків вимушені тепер оплачувати утримання лічильника, якого в них немає.
— У нас є такі будинки, де городяни не хотіли встановлювати лічильники тепла. Переважно це старі будинки, 1-2 поверхові, деякі хрущівки, де небагато квартир і які мають великі тепловтрати. Вони оплачували опалення за тарифом на 1м2 і їм було так вигідно. На ділі вони споживали більше тепла, ніж оплачували, а цю різницю покривали сусідні висотні будинки, — роз'яснює директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась. — Зараз нарахування змінено законодавчо. Такого поняття, як оплата опалення 1м2 житлової площі, немає. Оплата розраховується за показниками лічильника, якщо ж лічильника немає, ми робимо усереднений розрахунок.
Тим часом за рішенням міськвиконкому підприємство виставляє черкащанм, у яких немає лічильників, оплату за їх майбутнє встановлення. Коли цих коштів буде достатньо накопичено, «Черкаситеплокомуненерго» встановить лічильники теплової енергії у будинки, де їх досі немає. У такий спосіб підприємство хоче стимулювати городян зменшувати втрати теплової енергії у їх будинках або принаймні перекласти оплату цих втрат на самих мешканців. Оплата встановлення лічильники обходитиметься городянам у 200 грн на квартал.
На комунальному підприємстві «Черкаситеплокомуненерго» запевняють, якщо рахунки оплачувати у них на підприємстві, то можна уникнути банківських зборів. Щоправда до кінця карантину ця послуга не доступна.
Абонвідділ КП «Черкаситеплокомуненерго»:
вул. Ярославська, 6
пн, вт, ср, чт з 8.00 до 17.00
пт з 8.00 до 16.00
Обідня перерва з 12.00 до 13.00