Карантин уніс корективи в усі сфери нашого життя. Але ж воно не зупиняється. І постає ряд питань щодо оформлення паспорта, заміни фото в документі, терміновій необхідності оформлення закордонного паспорта.
Багато черкащан переймаються питанням, чи не штрафують на період карантину за невклеєну фотокартку у паспорт по досягненню відповідного віку та за невчасну заміну паспорту? Як пояснила головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ Управління ДМС України в Черкаській Ірина Єршова, під час карантину не застосовуватимуться жодні штрафи у зв’язку з несвоєчасним зверненням для оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) чи несвоєчасним вклеюванням фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку.
• Окрім цього, з урахуванням підпункту 3 пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення корона вірусної хвороби (COVID-19)», термін подачі документів, у тому числі для вклеювання фотокарток або обміну паспорта громадянина України, обраховується до дня установлення карантину та продовжується від дня припинення карантину, - зазначила чиновниця.
Отже, якщо особі виповнилося 25 чи 45 років у період дії карантину, то вона матиме змогу вклеїти фото у паспорт протягом 30-ти календарних днів від дати припинення карантину. Якщо місячний термін для вклеювання фотокартки не сплив до дня введення карантину, то перебіг цього терміну буде продовжено з дня припинення карантину.
Також не змінено вік для отримання паспорту.
• Все залишилося без змін. Оформлення та видача першої ID-картки здійснюється особі при досягненні нею 14-річного віку. Законодавством також передбачено обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року (паспорт-книжечка) на ID-картку за бажанням власника, - інформує Ірина Єршова. – Окрім цього, ID-картка видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта зразка 1994 року (втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних власника документа).
Закордонний паспорт може бути оформлений з народження. Неповнолітня особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, може особисто звернутися стосовно видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
- Оформити закордонний паспорт у період карантину мають змогу ті, яким необхідно терміново виїхати за кордон, у зв’язку нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживає за кордоном, - роз’яснила Ірина Єршова. – А от отримати вже виготовлений і доставлений у підрозділ закордонний паспорт, черкащани мають змогу відповідно до графіка прийому громадян на період карантину. Районні відділи приймають суб’єктів звернень тричі на тиждень – у вівторок, четвер та суботу, районні сектори – двічі ‒ у вівторок та четвер.
У період карантину Міграційна служба Черкащини надає такі послуги:
• оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) замість втраченого або викраденого (у тому числі оформлення ID-картки замість втраченого або викраденого паспорта громадянина України у формі книжечки);
• оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки) у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг;
• вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку;
• оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживає за кордоном;
• посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства, у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.
• видача виготовлених біометричних документів, сформованих довідок та витягів.
Графік прийому громадян територіальними підрозділами Міграційної служби Черкаської області на період карантину такий:
районні відділи: Придніпровський, Соснівський у м.Черкаси, Черкаський, Звенигородський, Золотоніський, Корсунь-Шевченківський, Смілянський та Уманський РВ – вівторок, четвер, субота;
районні сектори: Городищенський, Драбівський, Жашківський, Кам’янський, Канівський, Катеринопільський, Лисянський, Маньківський, Монастирищенський, Тальнівський, Христинівський, Чигиринський, Чорнобаївський та Шполянський РС – вівторок, четвер.
Куди дзвонити й писати?
Міграційна служба радить черкащанам на період карантину утриматися від відвідування підрозділів УДМС України в Черкаській області без нагальної потреби. Отримати консультацію можливо дистанційно за телефонами:
● «гаряча» лінія ‒ (0472) 54-09-60
● з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції ‒ (0472) 33-00-49
● з питань іноземців та осіб без громадянства ‒ (0472) 33-00-51
Електронна пошта: ck@dmsu.gov.ua
Сторінка Міграційної служби Черкаської області у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/udmsck/
Офіційний сайт ДМС: http://dmsu.gov.ua