Останні події з частими пожежами на території Черкаської області, Київщині та Чорнобилі викликають занепокоєння у черкащан щодо якості повітря. Крім того, смог і задимленість у Черкасах та більшості районів області не помітити складно.
Як пояснив начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань, вітер, швидкість якого досягала 19 м/с, сприяв переносу продуктів горіння із сусідніх областей.
До того ж, утворена за ніч температурна інверсія стала затримуючим повітряним шаром, що заважало розсіюванню забруднюючих речовин.
За даними метеостанцій, радіаційний фон 17 квітня становив 12-13 мкР/год, що в межах природного фону і не має тенденції до підвищення, повідомляють в обласному гідрометеоцентрі.
Так, за інформацією, оприлюдненою речником УДСН області Костянтином Проценко, група радіаційного, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спецпризначення провела заміри рівня хімічних речовин у повітрі м. Черкаси (аеропорт, "Хімселище", "Митниця", "Центр", вул. Генерала Момота. Перевищення рівня вмісту хлору, сірководню, аміаку, горючих газів у повітрі не виявлено. Станом на 17 квітня радіаційний фон був у межах природного.
До речі, 17 квітня набув чинності закон, що посилює відповідальність за спалювання сухої трави, іншої рослинності, лісових насаджень. За самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків штраф – від 3 060 до 6 120 грн.