60-річний черкащанин Ігор Рудевич веде багаторічну боротьбу з ТОВ «Берег-2007» (більш відоме городянам як розважально-оздоровчий комплекс «Бочка»). Щоліта він 30-40 разів викликає поліцію, пише заяви, вимагає складати протоколи та примусити цей заклад не включати музику у нічний час. Власник «Бочки» Олексій Арсенюк запевняє: його заклад закон не порушує: підтвердженням чого є рішення суду. Тож хто з них правий, і як людям з різними звичками та потребами ужитися в одному місті, й намагалася з’ясувати «Вечірка».
— Я мешкаю на відстані 1300 метрів від «Бочки». 2013 року, коли я за одну тільки ніч 11 раз прослухав «Вышел в степь Донецкую парень молодой», я зрозумів, що жити так далі я не хочу. Заручившись підтримкою та згодою сусідів, я розпочав боротьбу за спокійне життя у власному помешканні, — розповідає 60-річний черкащанин Ігор Рудевич.
Чоловік проживає по вулиці Максима Кривоноса. Вона пролягає над Дніпровими схилами паралельно вулиці Гагаріна, на якій і розташувався розважально-оздоровчий комплекс «Бочка». Ігор Рудевич запевняє: від нічних дискотек із травня по вересень щороку потерпає весь мікрорайон від вулиці Можайського і аж до Пушкіна.
Тому Ігор Рудевич, озброївшись Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», який забороняє закладам громадського харчування та розважальним закладам використовувати звуковідтворювальну апаратуру в межах населеного пункту нічний час із 22-00 до 8-00 години, розпочав свою боротьбу із «Бочкою» (ТОВ «Берег-2007).
Протягом трьох останніх років він подав до поліції більш ніж 110 заяв. За його зверненнями дільничні інспектори провели 26 роз’яснювальних розмов із правопорушниками. За роки боротьби мінялися керівники міської поліції та дільничні, однак Ігор Рудевич запевняє: допоки музика із закладу не перестане заважати йому та його сусідам відпочивати, він не відступиться.
- Позаминулого літа Рудевич 60 разів викликав поліцію, бо йому заважала музика. Щоб зняти напругу й закрити конфлікт, адже я розумію, що поліції є чим зайнятися, і мені шкода, що людей відривають від серйозніших справ, я сам викликав представників санепідстанції. Вони заміряли рівень звуку й завдяки зафіксованим показникам мої юристи у суді довели, що звинувачення Рудевича безпідставні, — розповідає власник розважально-оздоровчого комплексу «Бочка» Олексій Арсенюк. — Ми не хочемо заважати людям, що живуть поруч, тому намагаємося у нічний час не надто голосно включати музику. Дільничні опитували мешканців Казбету, багато людей каже, що дійсно чують нас, однак їм це не заважає.
— Я живу тут на вулиці Веселій, неподалік від Кривоноса. Я чую «Бочку», але з закритими вікнами у нічний час цілком спокійно сплю, — розповідає місцева жителька Валентина Петрівна. — Ви знаєте, мені сусідська собака заважає набагато більше. Її дзвінкий гавкіт я чую навіть із через вікна і як зберегти нормальні стосунки з сусідами та примусити їх собача мовчати, я не знаю…
Нам хочеться жити в місті, де є інфраструктура: магазини, ресторани, дискотеки, де зручно скупитися в магазині, вибратися в кіно. Однак користуючись благами цивілізації, маємо розуміти, що поруч із нами є люди, які можуть мати інші бажання. Тож аби всім ужитися на одній території, варто думати про інтереси один одного: десь поступитися, а десь поставити себе на місце інших.